Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

Nowoczesne zadaszenie tarasu – alternatywa dla parasola

Ochrona przed słońcem to kluczowe zagadnienie podczas aranżowania przestrzeni tarasowej – obecnie jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań jest zadaszenie tarasu w formie pergoli. Pergole tarasowe świetnie wpisują się w najnowsze trendy i projektowane są zgodnie z wysokimi oczekiwaniami użytkowników. Elementu tego nie może zabraknąć podczas letniego odpoczynku blisko domu!

Pergola metalowa – zadaszenie tarasu w formie nowatorskiej konstrukcji

Metalowe zadaszenie tarasu spełnia wiele ról: przede wszystkim to konstrukcja, która precyzyjnie wyznacza przestrzeń wypoczynkową i pod którą ustawia się wybrane meble ogrodowe. Drugą istotną kwestią jest ochrona przed słońcem: w innowacyjnych konstrukcjach zastosowany jest ruchomy dach, który pozwala na decydowanie o tym, jak wiele światła słonecznego wpada na taras. W końcu pergola metalowa to również element, który niewątpliwie podniesie estetykę otoczenia i sprawi, że bez trudu zaaranżować będzie można taras nowoczesny czy w stylu skandynawskim. Zadaszenie tarasu w formie pergoli to ciekawa alternatywa dla klasycznych parasoli ogrodowych i element, który wyróżni Twój taras na tle innych! Pergola pozwoli na komfortowy odpoczynek oraz na zrealizowanie marzenia o oryginalnym i funkcjonalnym tarasie blisko natury.

Zadaszenie tarasu wykonane z trwałych materiałów

Odpoczynek pod pergolą to świetny pomysł na letnie popołudnie – wspólnie z rodziną czy przyjaciółmi możesz delektować się zarówno doskonałą pogodą, jak i bliskością natury. Pergola pozwoli na obcowanie z przyrodą, kiedy tylko przyjdzie na to ochota i skutecznie ochroni przed promieniami słonecznymi. Zadaszenie metalowe to jednak nie tylko funkcjonalność, ale też trwałość: konstrukcja wykonana jest z aluminiowych elementów łączonych modułowo, każdy z nich jest zabezpieczony przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, wilgocią. Trwałe i eleganckie pergole zaproponuje marka Garden Space – w jej ofercie znajdziesz zadaszenie tarasu Maranza, które zachwyci precyzją wykonania oraz oryginalnymi rozwiązaniami technicznymi. Atutem Maranzy jest również możliwość wykorzystania praktycznych dodatków: ścianki frontowej oraz rolety bocznej. Akcesoria te pozwolą cieszyć się większą prywatnością w przydomowej strefie wypoczynkowej. Projektanci pergoli Maranza zadbali o każdy detal: konstrukcja posiada zintegrowaną rynnę dachową, która pozwoli na odprowadzanie wody deszczowej poza obręb tarasu.

Odpoczynek w cieniu pergoli tarasowej

Uwagę zwraca dach pergoli – jest to konstrukcja złożona z ruchomych lameli, które mogą obracać się wokół własnej osi. To rozwiązanie pozwala użytkownikom dopasować kąt ułożenia listew oraz ograniczać ilość światła, które wpada na taras. Lamele wykonane są z materiałów o podwyższonej odporności na wilgoć, doskonale chronią również przed upałem. Poprzez odpowiednie ustawienie lameli możliwe jest całkowite zamknięcie dachu – rozwiązanie to zagwarantuje komfortowy cień.