Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

Olej kojarzy Ci się tylko z kuchnią? W takim przypadku warto rozszerzyć swoją wiedzę o oleje kosmetyczne! Dzięki nim można pielęgnować nie tylko twarz, ale też ciało i włosy jeszcze skuteczniej, a także w zgodzie z naturą!

W ciągu ostatnich lat oleje kosmetyczne zyskały bardzo dużą popularność. Nic dziwnego, ponieważ mogą poszczycić się wieloma zaletami.

Dlaczego warto wzbogacić swoją pielęgnację o oleje? Jakie zastosowanie posiadają oleje kosmetyczne? Jak dobrać te najlepsze?

Najważniejsze zalety olejów w kosmetyce

Aktualnie do wyboru mamy pełną paletę różnych olejów kosmetycznych, w tym między innymi są to olej arganowy, olej kokosowy, olej ze słodkich migdałów, olejek z pestek malin czy też olej awokado, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

Te oleje naturalnego pochodzenia stosowane są w wielu kulturach od wieków jako kosmetyki naturalne o wszechstronnym działaniu – natłuszczającym, nawilżającym, odżywczym, regenerującym, przeciwstarzeniowym.

Ich skuteczność w pielęgnacji wynika z bogactwa wartościowych składników, w tym między innymi kwasów tłuszczowych, witamin, minerałów, a także innych związków, które są charakterystyczne dla poszczególnych typów olejów.

Warto przy tym wskazać, że olejki mogą być doskonałym wyborem dla każdego typu skóry – od tej suchej i mieszanej aż po przetłuszczającą się i trądzikową!

Przykładowe zastosowanie olejów:

  • zamiast kremu i balsamu – do nakładania na skórę

  • do oczyszczania skóry metodą OCM

  • do rozpuszczenia makijażu – także wodoodpornego

  • jako dodatek do maseczek, peelingów

  • do pielęgnacji włosów – przed myciem i po myciu

  • do wcierania w paznokcie i skórki

  • do masażu skóry ciała

Więcej informacji o zastosowaniu olejów w kosmetyce można znaleźć na stronie internetowej: http://naturalnepiekno.eu/.

Jakie oleje warto wybrać dla siebie?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, aktualnie do wyboru jest wiele typów olejów kosmetycznych. Co wybrać dla siebie? To pytanie, na które nie mamy jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każda skóra ma nieco inne wymagania.

Najlepiej kierować się zaleceniami producentów dotyczących przeznaczenia konkretnych olejów oraz ich mieszanek, aby w ten sposób uzyskać optymalne rezultaty. Warto testować różne olejki, aby w ten sposób dopasować taki, który będzie mógł zapewnić najlepsze efekty.

Podsumowując, oleje to doskonały wybór dla każdego, kto chciałby pielęgnować swoją skórę, a także włosy czy paznokcie jeszcze skuteczniej, a także zgodnie z naturą. Sprawdź je!