– Muszę mieć w życiu cel – mówi w rozmowie z redaktorem Dawidem Szymczakiem z “Gazety Wyborczej” Aleksandra Dzierzkowska, mieszkająca w Koziegłowach wuefistka ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 14 w Poznaniu. W tym roku, przy trzecim podejściu, spełniła marzenie: wygrała nowojorski maraton w kategorii kobiet 55-59 lat. – Oszalałam, gdy na mecie powiedzieli mi, że wygrałam nie tylko swoją kategorię wiekową, ale byłam najlepszą Polką w ogóle. Poprawiłam swój rekord na tej trasie… Co tu dużo mówić, spełniłam swoje marzenie! – cieszy się Dzierzkowska.

Była ruchliwym dzieckiem. Do podstawówki chodziła na siódmą, choć lekcje zaczynały się godzinę później. – Tak akurat pracowali rodzice, więc wychodziłam z domu z nimi. Ale to lubiłam, bo przez godzinę biegałam z innymi dzieciakami. Tata był sędzią lekkoatletycznym, więc mnie zabierał na zawody i bawiłam się na stadionie. Nasiąkałam atmosferą rywalizacji – tłumaczy. – Przez 20 lat trenowałam wioślarstwo. Byłam w reprezentacji Polski, szło mi bardzo dobrze, miałam stypendium, ale zaszłam w ciążę i przez następne 14 lat skupiłam się na wychowaniu syna. Odeszłam od sportu, ale zaczęło mi w końcu brakować rywalizacji. No i w pasie było coraz więcej – śmieje się.

Zaczęła biegać równo 10 lat temu. Namówili ją znajomi, wkręciła się. Znów napędzała ją rywalizacja. – Tak już mam. Muszę udowodnić sama sobie, że mogę coś osiągnąć. To chyba przez to, że kiedyś byłam zawodowym sportowcem. Myślę też o tych wszystkich ludziach, którzy piszą do mnie na Facebooku, że trzymają kciuki i wierzą, że dam radę. No jak bym mogła ich zawieść? Są też tacy, którym muszę udowodnić, że jeszcze się nie skończyłam. To czasami też pcha do przodu – mówi Ola na łamach poznańskiego wydania “Gazety Wyborczej. Cały tekst można przeczytać TUTAJ.

fot. Aleksandra Dzierzkowska Facebook

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.