Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

Artyści z gminy Rokietnica nagrali „Płytę wolno(ść) grającą”. Tytuł niebanalny, a przy tym od razu wskazujący, że wydawnictwo powstało z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Repertuar nie pozostawia zresztą wątpliwości. Na płycie mamy bowiem m.in. harcerską piosenkę „Gdy szedłem raz od Warty”, przebój „Biały krzyż” z repertuaru Czerwonych Gitar czy też hit każdej biesiady „Przybyli ułani”. Patriotycznych akcentów jest zdecydowanie więcej…

Kogo możemy posłuchać na płycie? Głównymi wykonawcami są Rokietnicka Orkiestra Dęta pod kierownictwem puzonisty i dyrygenta Zbigniewa Starosty, aktor Michał Grudziński, a także pianista Jacek Kortus. Ten ostatni to, przypomnijmy, jeden z laureatów XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Nie tylko oni przyłożyli jednak rękę do powstania tego wyjątkowego wydawnictwa.

Na „Płycie wolno(ść) grającej” udzielają się także długoletnie bas chóru Teatru Wielkiego w Poznaniu Krzysztof Jahns, młode i utalentowane wokalistki Amelia Kurantowicz, Maja Olszowiec i Julia Gąska oraz zespół Fama. – Płyta w stu procentach jest nasza, bo każdy z utrwalonych na niej artystów jest mieszkańcem gminy Rokietnica – zapewniają wykonawcy. W sumie na płycie znajduje się czternaście utworów.

Znalazły się także dwa nietypowe bonusy, bo są nimi podkłady do piosenek „Gdy szedłem raz od Warty” i „Przybyli ułani”, co umożliwia ich wykonywanie podczas imprez typu karaoke. Dodajmy też, że płyta została zrealizowana w ramach gminnego projektu „Z wolnością w polskim sercu” z okazji obchodów jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Mieszkańcy gminy Rokietnica mieli już okazję zapoznać się z zawartością płyty, ponieważ była ona rozdawana podczas ROSgwiazdki, czyli tradycyjnej imprezy podsumowującej rok. Ci, którzy wydawnictwa jeszcze nie mają, a chcieliby je pozyskać powinni śledzić stronę Urzędu Gminy Rokietnica na Facebooku. – Planujemy konkursy, w których nagrodami będą właśnie płyty. Warto więc regularnie zaglądać na nasz profil – mówi Danuta Potrawiak, sekretarz gminy Rokietnica.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.