Zarząd Zieleni Miejskiej przekazał bulwy dalii oraz tulipanów do Domu Pomocy Społecznej nr 1 na Strzeszynie Greckim. Wiosną kwiaty upiększą okolicę.

Mieszkańcy DPS zasadzą kwiaty wiosną, tak aby upiększyły ogród. Praca na świeżym powietrzu to dla nich element terapii zajęciowej.Jest to nieodłączny element kompleksowego wsparcia seniorów, zaraz obok opieki medycznej i rehabilitacji. Wspomaga aktywizację, ułatwia wzajemną współpracę i poprawia sprawność manualną. Każdy z mieszkańców DPS, biorąc udział w sadzeniu kwiatów, będzie mógł poczuć satysfakcję z wykonanej pracy.

ZZM przekazał również kwiaty do Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, gdzie również  upiększą ogród uniwersytecki, służący do celów dydaktycznych. 

ZZM tworzy kompozycje z roślin jednorocznych, cebulowych i bylin. Dzięki wymianie części ukwieceń, rabaty cieszą oko różnorodnością kolorów i kształtów o każdej porze roku. Jednak nie wszystkie rośliny zimują w gruncie, jedną z nich jest na przykład dalia. Ten meksykański kwiat, mimo braku odporności na zimowe warunki, zdobi polskie kwietniki, kwitnąc nieprzerwanie od czerwca do pierwszych przymrozków. Dalie to rośliny wieloletnie. Nie zimują w gruncie, dlatego jesienią trzeba wykopać ich bulwy korzeniowe i ogołocić z łodyg i liści. Następnie zakopuje się je w ziemi (w pojemniku) i umieszcza w chłodnym pomieszczeniu.   

MG

Zobacz także:

  • Nowe nasadzenia na wiosnę