W związku ze skierowaniem od 3 października (poniedziałek) linii tramwajowej nr 98 z Zawad w rejon placu Cyryla Ratajskiego w sobotę (1 października) wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu kołowego na ulicy 23 Lutego.

Na odcinku od pl. Ratajskiego do pl. Wielkopolskiego ulica ta będzie jednokierunkowa dla samochodów, z przejazdem w stronę pl. Wielkopolskiego. Ruch tramwajów odbywać się będzie dwukierunkowo po torze północnym (po prawej stronie, patrząc od placu Wielkopolskiego).

W związku z przygotowaniami do wydłużenia linii nr 98 w dniach 1-2 października (sobota i niedziela) prowadzone będą prace torowe na placu Wielkopolskim. Tramwaj pomiędzy nim a rondem Śródka będzie kursował wyłącznie torem północnym (czyli tym do jazdy w kierunku centrum), z zachowaniem częstotliwości kursowania co 12 minut. Zmienione będą godziny odjazdów z placu Wielkopolskiego oraz skorygowane zostaną niektóre odjazdy z ronda Śródka. Przystanki położone przy torze południowym (czyli do jazdy w kierunku ronda Śródka) będą w weekend wyłączone z użytkowania. Tramwaj nie będzie także dojeżdżał do placu Wielkopolskim, a do przystanku tymczasowego zlokalizowanego bliżej ul. Solnej (przed zwrotnicą wyjazdową z pętli Pl. Wielkopolski).

Więcej o zmianach w centrum w komunikacie na stronie poznan.pl

ZTM

Załączniki