Ile zapłacimy za usługi fotografa w Poznaniu? Sprawdzamy!

Nadchodzący ślub, pierwsze urodziny dziecka, wymarzony pierścionek na serdecznym palcu – to tylko niektóre sytuacje, kiedy profesjonalny fotograf może okazać się nieoceniony. Dzięki niemu wyjątkowe chwile zostaną uchwycone w pamiątkę, która zostanie z nami na długie lata. Ile kosztują sesję i od czego zależy ich cena? Odpowiadamy!

Co robi fotograf? Nie tylko pstryka zdjęcia!

Nie ulega wątpliwości, że podstawową czynnością fotografa jest wykonywanie wszelkiego rodzaju zdjęć przy pomocy odpowiedniego sprzętu. Czy w rzeczywistości jednak fotograf to osoba, która jedynie naciska spust migawki?

Obok tej głównej funkcji warto również wymienić takie czynności jak: dokładna selekcja, obróbka i edycja zdjęć, projektowanie albumów, wywoływanie fotografii, archiwizacja materiałów czy dobieranie rekwizytów do sesji. Jeżeli fotograf działa jako freelancer, dodatkowo musi zadbać o prowadzenie profili w mediach społecznościowych, reklamę swoich usług i konsultacje z potencjalnymi klientami.

Gdzie może pracować fotograf? Osoba na tym stanowisku, poza własną działalnością gospodarczą, może pracować w studiu fotograficznym, redakcji gazety lub w różnych firmach np. w agencjach reklamowych czy modelek. Ile zarabia początkujący fotograf? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, to zależy od tego, gdzie pracuje czy ile ma zleceń w miesiącu.

Od czego zależy koszt sesji zdjęciowej?

Przeglądając oferty usług fotograficznych u różnych osób, możemy zauważyć dość duże zróżnicowanie cenowe. Wynika to z wielu czynników, m.in. ze specyfiki danej usługi, lokalizacji, stawki konkretnego fotografa, ilości zdjęć, obróbki, ewentualnego wydruku, a nawet panujących warunków.

Często fotografowie oferują skorzystanie z dodatkowych usług podczas sesji zdjęciowej, mowa tutaj o wizażystce czy stylistce fryzur. Analogicznie zatem – im więcej dodatkowych usług potrzebujemy, tym większą cenę przyjdzie nam zapłacić.

Ostatnie, lecz niemniej ważne, jest doświadczenie fotografa. Chociaż nie trzeba ukończyć studiów, by wykonywać ten zawód, to jednak istotne jest, by nieustannie poszerzać swoją wiedzę i nadążać za trendami.

Profesjonaliści działający w tym fachu systematycznie się szkolą, a co za tym idzie – im bogatsze doświadczenie, tym droższa wycena usług. Czy trudno będzie znaleźć takiego fachowca? Godnego zaufania, a także profesjonalnego fotografa w Poznaniu znajdziesz w bazie firm ALEO.com. Dzięki tej usłudze zyskasz pewność, że trafisz wyłącznie na zarejestrowane firmy, które znają się na swojej pracy.

Ile kosztują sesje zdjęciowe w Poznaniu?

Fotografowie najczęściej oferują sesję ślubne, portretowe, biznesowe, rodzinne, dziecięce, produktowe, lifestylowe. Obecnie coraz większym zainteresowaniem wśród pań cieszą się sesje ciążowe, a nawet porodowe. Ile zapłacimy za sesję fotograficzną w Poznaniu?

Koszt najpopularniejszej sesji zdjęciowej, czyli ślubnej, zaczyna się od 2,5 tysiąca złotych. W skład usługi wchodzi reportaż z przygotowań, uroczystości i przyjęcia weselnego oraz sesja plenerowa wykonana w wybranym dniu przez parę młodą.

Z kolei średni koszt za sesję ciążową w Poznaniu wynosi 600 złotych. Cena zależna jest od wybranego pakietu, ilości stylizacji, obrobionych zdjęć i odbitek.

Cena za fotografię produktową z reguły przeliczana jest w oparciu na liczbę dostarczonych zdjęć. W koszt wchodzi również ich obróbka. Średnia cena tego typu fotografii to około 45 złotych za sztukę.

Sesje biznesowe możemy podzielić na portrety i zdjęcia korporacyjne. W pierwszym przypadku celem takiej sesji jest atrakcyjne przedstawienie osoby, a druga opcja obejmuje fotografie z siedziby firmy, eventów czy spotkań biznesowych. W Poznaniu średni koszt podstawowego pakiety wynosi 600 złotych.