Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

Wynajem samochodu w Poznaniu - możliwości i warunki

Historyczna stolica Wielkopolski swoimi walorami przyciągnąć potrafi do siebie nie tylko turystów, zarówno polskich, jak i zagranicznych, ale także sporą liczbę przedstawicieli różnych branż, którzy przybywają do tego miasta w celach biznesowych bądź naukowych. W Poznaniu odbywają się targi, konferencje, jak i również szkolenia z zakresu różnych dziedzin. Samo miasto stanowi także przestrzeń dla wielu inicjatyw kulturalnych. Nie brakuje tu też miejsc typowo rekreacyjnych, sprzyjających na przykład weekendowym wypadom. O ile komunikacja miejska w znacznym stopniu pozwala poruszać się po mieście bez większych przeszkód, tak zdecydowanie bardziej komfortowym rozwiązaniem wydaje się być podróżowanie samochodem. Jest to zdecydowanie mniej zawodna forma transportu, umożliwiająca nam większą kontrolę i oszczędność czasu. 

Co jednak w sytuacji, gdy do miasta przybyliśmy pociągiem lub samolotem? Taksówki mogą być doraźnym środkiem komunikacji, ale na dłuższą metę będą zwyczajnie nieopłacalne. Naprzeciw tego typu potrzebom wychodzi coraz bardziej popularna branża wypożyczalni samochodów. Jedną z jej przedstawicieli jest funkcjonująca również w Poznaniu firma Flex Rent a Car, posiadająca flotę nowoczesnych pojazdów dostosowanych do różnych warunków i okoliczności.

Jakie możliwości oferuje wynajem krótkoterminowy?

Wypożyczalnię Flex Rent a Car cechuje indywidualne podejście do klienta i sprawna komunikacja. Niezależnie od tego, czy zależy Ci na pojeździe do celów prywatnych, czy do wyjazdu służbowego, przedstawiciele firmy są w stanie dobrać elastyczną ofertę do Twoich potrzeb i możliwości finansowych. Mnogość dostępnych modeli różnych marek (m.in. Volkswagen, Audi, Mercedes, KIA czy Toyota), jak i rodzaje klas samochodów do wynajęcia, z pewnością usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagającego klienta. Zdecydowana większość floty jest nowa. Wszystkie samochody regularnie przechodzą przez badania techniczne i zabiegi konserwacyjne. Kwestie dotyczące samego wyposażenia pojazdu, jak i dokładne warunki umowy podlegają negocjacjom. Zaletami wynajmu krótkoterminowego jest fakt, że nie musisz przejmować się takimi rzeczami jak ubezpieczenie czy odpowiednie opony dostosowane do warunków atmosferycznych. To w gestii firmy leży zapewnienie Tobie jak największego komfortu – minimum formalności i zmartwień.

Wynajem samochodu – jakie warunki należy spełniać?

Sam wynajem samochodu nie jest procesem szczególnie skomplikowanym. Można tego dokonać zarówno telefonicznie, osobiście, jak i przez Internet, korzystając ze strony internetowej wypożyczalni. Ostatnia opcja pozwala na dokładne przyjrzenie się ofertom, wyliczenie ceny i ustalenie terminu wynajmu. Sam odbiór auta jest już czystą formalnością. Potrzebujemy do tego jedynie dowodu osobistego lub paszportu, a także prawa jazdy ważnego minimum rok. Jednym z warunków jest też ukończony 25 rok życia. Jeżeli jest się młodszym kierowcą albo nasze prawo jazdy ma krótszą ważność, to wynajem wciąż jest możliwy, ale należy spełnić dodatkowe warunki, które znaleźć można w regulaminie wypożyczalni. Jeśli zależy nam na tym, aby samochód wypożyczyć na firmę, przydatne będą NIP oraz dane firmy. Oddział wypożyczalni Flex Rent a Car zlokalizowany jest w Poznaniu przy Dworcu Głównym PKP. To stamtąd można odebrać pojazd, który posłuży nam za wygodny i bezpieczny środek lokomocji w dogodnym dla nas terminie.