W piątek, dokładnie w samo południe, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, oficjalnie otwarte zostały Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon. W uroczystości wziął udział m.in. członek Zarządu Powiatu w Poznaniu, Piotr Zalewski. Tegoroczne targi odbywają się pod hasłem „Odkryj smak przygody”. – Słowo „smak” jest w tym wszystkim nieprzypadkowe. Chcemy w ten sposób zaakcentować, że szczególną uwagę podczas targów poświęcimy turystyce kulinarnej – zapewniają organizatorzy.

W ten trend wpisuje się również powiat poznański, który promuje się na wspólnym stoisku z miastem Poznań, Metropolią oraz Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną. Na Tour Salon będziemy bowiem wybierać najlepsze pączki w naszym regionie. Więcej informacji na ten temat można przeczytać TUTAJ. Konkursy z cyklu “Smaki powiatu” to zresztą początek większego projektu, ponieważ już wkrótce powstanie Szlak Kulinarny Powiatu Poznańskiego. Jego centrum będzie się znajdować w remontowanym aktualnie Dworze w Skrzynkach.

Co jeszcze można znaleźć na stoisku powiatu podczas targów Tour Salon? Promujemy między innymi naszą zabawę questową „Na tropie skarbów”, czy też obiekty, którym przyznaliśmy Certyfikaty Atrakcji Turystycznych Powiatu Poznańskiego. A jest ich naprawdę sporo. Przygotowaliśmy również publikacje dla pasjonatów zabytków znajdujących się w naszym regionie. Na stoisku można także otrzymać “Kronikę Powiatu Poznańskiego” poświęconą w dużej mierze 20-leciu powiatu.

– Targi Tour Salon to na pewno odpowiednie miejsce, aby się promować, bo jest tutaj nie tylko bardzo dużo wystawców, i to zarówno z Polski jak i zagranicy, ale także, a może przede wszystkim, można tutaj spotkać sporo młodzieży – powiedział Piotr Zalewski. Z naszą ofertą można się zapoznać na stoisku nr 13, w pawilonie 15, na poziomie 0. Tegorocznym targom, które potrwają do niedzieli towarzyszy cieszący się dużym zainteresowaniem Festiwal Podróżników. Dokładny program imprezy można znaleźć TUTAJ.