Triumfy Football Academy Leszno i Akademii Dąbcze na finale Grand Prix w Dopiewie

W hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie młodzi piłkarze zamienili parkiet w arenę pełną zaciętej walki i dopingu. Podczas zawodów w ubiegły weekend emocje mieszały się z nadziejami – dla wielu uczestników to nie tylko puchar, lecz pierwszy krok w piłkarskiej przygodzie. Organizatorzy i rodzice mówili o więzi, jaką tworzą takie turnieje między klubami z regionu.
- Zacięta rywalizacja podczas Grand Prix Orlików i Żaków
- Sukces turnieju i komentarze organizatorów oraz zawodników
- Co ten turniej oznacza dla lokalnego futbolu
Zacięta rywalizacja podczas Grand Prix Orlików i Żaków
Finał XXIV Grand Prix Orlików i Żaków odbył się w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie. W starszej i młodszej kategorii na boisku pojawiło się kilkanaście ekip z Wielkopolski, a cały cykl objęty był honorowymi patronatami i wsparciem instytucji sportowych z regionu.
W kategorii żak do gry przystąpiło 12 drużyn. Najlepsi okazali się zawodnicy Football Academy Leszno 2017, którzy nie zaznali porażki podczas rywalizacji.
W kategorii orlik zwycięstwo w całym cyklu przypadło Akademii Piłkarskiej Dąbcze, która w grupie czołowej rywalizowała z zespołami takimi jak:
- Patria Buk
- Lechia Kostrzyn (dwa zespoły)
- TPS Winogrady II
- Szamotulski KS
- Akademia Piłkarska Dąbcze
Sukces turnieju i komentarze organizatorów oraz zawodników
Organizatorzy podkreślali, że inwestowanie w młodzieżowe rozgrywki to budowanie fundamentów dla przyszłych sukcesów w piłce seniorskiej.
“Jeśli nie będziemy angażować się w tego typu wydarzenia, trudno potem oczekiwać sukcesów w sporcie dorosłych” - Paweł Jazy, członek Zarządu Powiatu w Poznaniu
Młodzi zawodnicy mówili o turnieju jako o szansie na pokazanie umiejętności i zauważenie przez kluby.
“Dla mnie uczestnictwo w takich zawodach jest bardzo ważne, bo mogę się tutaj wykazać i otrzymać powołanie do lepszych klubów” - Antek, zawodnik Akademii Piłkarskiej Wilki Dąbrówka
Wydarzenie przyciągnęło liczną publiczność, co organizatorzy ocenili jako jeden z kluczowych elementów atmosfery.
“Dzisiejszą rywalizację oglądał komplet widzów. Kibice podróżują za swoimi pociechami a to bardzo nas cieszy bo hala jest wówczas pełna emocji i dopingu” - Marcin Napierała, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie
Turniej odbywał się pod honorowym patronatem i z wsparciem m.in. powiatu poznańskiego, co umożliwiło udział ekipom z różnych miejscowości regionu.
Co ten turniej oznacza dla lokalnego futbolu
Dopiewski finał pokazał, że cykl przyciąga solidne ośrodki szkoleniowe i mobilizuje rodziny do wspierania najmłodszych zawodników. Obserwowane zaangażowanie trenerów i pełne trybuny wskazują, że wartość takich spotkań wykracza poza wyniki – to pole do selekcji, nauki współpracy i budowania ambicji. Dla mieszkańców regionu ma to też praktyczny wymiar: szybki przegląd młodych talentów ułatwia klubom planowanie naborów, a rodzicom ocenę ofert treningowych.
W skrócie:
- Zawody przyciągnęły zespoły z powiatu poznańskiego i okolic.
- Zwycięzcami zostali Football Academy Leszno 2017 (żaki) i Akademia Piłkarska Dąbcze (orliki).
- Turniej wspierał powiat poznański; organizacja odbyła się w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dopiewie.
na podstawie: Powiat Poznań.
Ostatnie Artykuły

Ewa Bem w Blue Note - wieczór, który został w pamięci na długo

Duetomania w Poznaniu - klasyka zagra tu w najbardziej intymnym wydaniu

Poznań patrzy na własną historię wystaw. Ta ekspozycja odsłania kulisy rozmachu

Strażacy z Wielkopolski wrócili z Hanoweru z medalami i rekordem toru

Psy służbowe i symulacja wypadku. W Poznaniu szykują duże warsztaty bezpieczeństwa

Przy Rusałce rusza wielki turniej. Stawka jest wyjątkowo mocna

Dawid Podsiadło wraca do Poznania i znów bierze stadion w pełny obrót

Malta Strong w Puszczykowie. W tej rywalizacji wszyscy wychodzą zwycięsko

Pierwsza firma bez chaosu. Szkolenie w Poznaniu o JDG, ZUS i podatkach

Letnia pływalnia Kasprowicza wraca do gry. W Poznaniu zaczyna się sezon

W skrzynieckim dworze ustalano przyszłość prywatnych lasów powiatu poznańskiego

Poznań dopłaca do zielonych inwestycji. Ruszył nabór w programie retencji

Dziczyzna i borówka przed kamerą. Wielkopolskie smaki dostały nową oprawę

Antonio Tejerina z Kostrzyna potwierdził klasę. Tytuł był jego
Przydatne dane teleadresowe
- Wielkopolskie Centrum Medycyny Pracy w Poznaniu - kontakt, rejestracja, badania
- Delegatura Wielkopolska GITD w Poznaniu - kontakt, godziny obsługi i sprawy do załatwienia
- Parafia św. Rocha w Poznaniu - kontakt, terytorium, sanktuarium
- Modertrans Poznań - kontakt, oddziały i oferta
- Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus w Poznaniu - bilety, rezerwacja i kontakt
- Estrada Poznańska - kontakt, Kino Muza, bilety i dostępność
