JazZamek, koncert Soft Machine i Hiatus Festival to zaledwie kilka z zaplanowanych na jesień wydarzeń. W listopadzie i grudniu Centrum Kultury Zamek nie zwalnia tempa - do końca roku będzie można posłuchać kilkunastu koncertów.

Wśród przygotowanych wydarzeń znajdą się koncerty w jazzowych klimatach,  premiery płyt, jubileusze, a także spotkania z artystami i artystkami.

Od 18 do 19 listopada trwać będzie Hiatus Festiwal. Tegoroczny program będzie połączeniem awangardowej muzyki współczesnej i tanecznej elektroniki. W trakcie dwóch dni odbędzie się aż 6 koncertów.

25 listopada na zamkowej scenie wystąpi Bokka + Tides From Nebula. Wspólną trasą koncertową będą świętować swoje jubileusze. To wydarzenie z pewnością porwie wszystkich miłośników polskiej muzyki alternatywnej. 

Dzień później wystąpi Soft Machine. To jedna z najwybitniejszych grup brytyjskiego podziemia artystycznego drugiej połowy lat sześćdziesiątych. Zagrają w ramach trasy Other Doors Tour. 

3 grudnia odbędzie się premiera płyty Huberta "Spiętego" Dobaczewskiego. Wykonawca jest znany ze swojej działalności w zespole Lao Che. Wokalista zaprezentuje swoją trzecią solową płytę "Heartcore".

Na zamkowej scenie pojawi się również jeden z najczęściej słuchanych pianistów na świecie - Joep Beving. Wykonawca łączy tradycję muzyki pianistycznej ze współczesnym twistem. Jego koncertu będzie można posłuchać 5 grudnia.

Dagadana zaprezentuje 8 grudnia wyjątkowy koncert. Nie wystąpi tylko z repertuarem opartym o całą twórczość zespołu, ale też wspomnienia, anegdoty i historie z 15 lat istnienia grupy. Dagadana to jedyny polski zespół, który zagrał na legendarnym festiwalu Glastonbury. W ich utworach można znaleźć elementy kultury polskiej i ukraińskiej, przedstawione za pomocą jazzu i elektroniki. 

Koncert, upamiętniający 100. rocznicę urodzin Jerzego Nowosielskiego odbędzie się 9 grudnia. Występ, przybliży niezwykłą symbiozę sztuki malarstwa i muzyki. Na scenie, na żywo zespół instrumentów historycznych Loquela sonorum oraz trio jazzowe Jakuba Paulskiego przygotowują kompozycje muzyczne, które staną się przewodnim komentarzem do dzieł Nowosielskiego.

Asaf Avidan, charyzmatyczny wokalista po raz kolejny wystąpi w Polsce. Jego koncert to zjawisko, które koniecznie trzeba zobaczyć na żywo. Artysta porusza się między czułymi serenadami, wciągającymi opowieściami oraz energetyczną wirtuozerią.

Więcej informacji oraz szczegóły wydarzeń na stronie CK Zamek

MG