Dawniej nazywane ekstrawagancją, dzisiaj — luksusem, na który możesz sobie pozwolić. Mowa o ogrodach zimowych, czyli kubaturowych pomieszczeniach. To one wprowadzą naturę do Twojego salonu, niezależnie czy panuje mroźna zima, czy słoneczne lato.

Jednak, kiedy decydujesz się na przeszkloną przestrzeń w swoim domu, postaw na nie byle jakie rozwiązania, tylko na solidne aluminiowe ogrody zimowe.

Solidne aluminiowe ogrody zimowe — ozdobią Twój dom

Wiesz już, że ogrody zimowe to przeszklone budynki kubaturowe. Dobudujesz je do już istniejącego domu lub uwzględnisz podczas projektowania rezydencji. Mało tego. Twój ogród zimowy może powstać dzięki zabudowie tarasu lub balkonu.

Solidne aluminiowe ogrody zimowe to konstrukcje wieloletnie. Przetrwają długie lata w nienaruszonym stanie. Profilom aluminiowym wypełnionym szkłem niestraszne wichury, mrozy, zacinające deszcze i śniegi.

Ogród zimowy dzięki swojej konstrukcji (wspomniane profile aluminiowe) powstanie na planie koła, kwadratu, prostokąta lub wieloboku w zależności od tego, czego sobie zażyczysz. Dodatkowe przeszklone pomieszczenie w Twoim domu dopasujesz do architektury swojego budynku. Jego stylistyka będzie zatem nowoczesna lub przeciwnie — klasyczna.

Trwałe, solidne i estetyczne — ogrody zimowe na miarę Twoich wymagań!

Całoroczne ogrody zimowe dla miłośników natury

Solidne aluminiowe ogrody to pomieszczenia pełne słońca i przestrzeni. Tylko od Ciebie zależy, czy zaadaptujesz je na świetlistą jadalnię, salonik muzyczny lub gabinet. A jeśli jesteś artystą, ogród zimowy stanie się dla Ciebie pracownią. Ogromne przeszklenia wpuszczają do wnętrza mnóstwo światła, więc praca pójdzie Ci szybko i sprawnie.

Budynki kubaturowe takie jak ogrody zimowe powstały z myślą o miłośnikach natury. Przeszklone pomieszczenia (jeśli je ogrzejesz) posłużą Ci całorocznie. Swój ogród zimowy wypełnisz egzotyczną roślinnością, drogocennymi bibelotami i oczywiście — wygodnymi oraz luksusowymi meblami.

Jednak wiedz, że ogrody zimowe to nie tylko piękna ozdoba budynku, ale również bufor cieplny, który latem chroni dom przed upałami, a zimą — ogranicza utratę ciepła. Spodziewaj się więc niższych rachunków za ogrzewanie.

Aluminium — surowiec, po który sięgają architekci

Lekkie, trwałe i odporne — takie są solidne aluminiowe ogrody zimowe. A dlaczego akurat aluminium stało się surowcem do budowy małej architektury? Ponieważ jest plastyczne, nie koroduje i jest ekologiczne.

Aluminium zapewnia większą sztywność kształtowników, a to oznacza, że ogrody zimowe mogą mieć cieńsze profile i ramy skrzydeł okiennych. Jednocześnie powierzchnia przeszkleń staje się dzięki temu znacznie większa. Do Twojego ogrodu zimowego dociera jeszcze więcej światła. Aluminium poddaje się anodowaniu lub malowaniu proszkowemu, co nadaje mu powłokę ochronno-dekoracyjną. Profile konstrukcji ogrodu zimowego pomalujesz na dowolny kolor z palety RAL. Owa powłoka jest trwała i odporna na działanie czynników atmosferycznych.

Aluminium doskonale nadaje się do wykonania zabudowy o wysokiej izolacyjności termicznej. To dlatego przy zastosowaniu szkła niskoemisyjnego z powodzeniem funkcjonuje w budynkach energooszczędnych lub pasywnych.

Solidna konstrukcja aluminiowa w połączeniu ze szkłem antywłamaniowym czynią Twój ogród zimowym miejscem bezpiecznym.

Dlaczego zatem aluminium to ulubione tworzywo architektów? Nie chodzi tu wyłącznie o jego plastyczność i odporność, ale także o jego właściwości. Aluminium można poddawać procesowi recyklingu wprost nieograniczoną ilość razy. Na tym jednak nie koniec. Podczas jego przetwarzania zużywa się o 95% mniej energii niż podczas jego wytworzenia. Ta cecha czyni aluminium w pełni ekologicznym.

Postaw na ogród zimowy i przenieś naturę do swojego salonu. Bezpieczna, termoizolacyjna i trwała konstrukcja budynku kubaturowego, zagwarantuje Ci, że Twój ogród zimowy przetrwa długie lata w nienaruszonym stanie. To idealna propozycja do domów wielopokoleniowych, ale także tych energooszczędnych i pasywnych.