Szkoła Podstawowa nr 59 im. gen. J. H. Dąbrowskiego przy ul. Baranowskiej na Minikowie powiększa się. Trwają prace, dzięki którym placówka zyska nową salę gimnastyczną oraz łącznik prowadzący do jej starszej części.

- Gotowa jest elewacja zewnętrzna nowej części budynku, obecnie wykonawca koncentruje się m.in. na wykonaniu sieci zewnętrznych oraz na robotach wykończeniowych w środku budynku. Dążymy do tego, by we wrześniu uczniowie mogli zainaugurować nowy rok szkolny w dobudowanym skrzydle gmachu - mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

FILM

Po wykonaniu instalacji, ściany nowych pomieszczeń są tynkowane. Wykonywane są także posadzki, na których w częściach socjalnych pojawią się płytki oraz wykładziny, a na sali gimnastycznej zostanie położona nawierzchnia sportowa. Do nowej części szkoły podłączana jest niezbędna infrastruktura techniczna, w tym: przyłącza wodociągowe i gazowe, a także kanalizacja sanitarna i deszczowa. Całość będzie oświetlona i monitorowana.

Sala gimnastyczna wybudowana została na północ od głównego budynku szkoły, pomiędzy boiskiem a asfaltowym placem. Jej powierzchnia wynosi ok. 430 m kw., a całośćto 730 m kw. W nowym łączniku jest też miejsce na pokój trenera, magazyn i pomieszczenia higieniczno-sanitarne. Szkoła zyska również nową kotłownię.

Nowa sala gimnastyczna z łącznikiem wraz z istniejącym budynkiem domyka zewnętrzny plac przed szkołą od strony południowej i zachodniej. W ramach inwestycji zostanie on również przebudowywany - by był wygodnym miejscem organizowania np. apeli szkolnych, jak i spędzania czasu w trakcie przerw.

Wykonawca buduje także chodnik i drogę pożarową. Dodatkowo istniejący parking zostanie rozbudowany o kolejnych siedem miejsc postojowych, z których dwa będą przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami. Od strony ul. Baranowskiej zaplanowano przebudowę istniejącego wjazdu i budowę nowego, którymi będzie można dostać się na parking dla pracowników szkoły i gości.

PIM