Jak wybrać rolety do stylu skandynawskiego?

Delikatne rolety w stylu skandynawskim muszą przede wszystkim rozświetlać wnętrze. Nie powinno to zresztą nikogo dziwić. Ten styl wyposażenia wnętrza pochodzi przecież z krajów, w których słońce nie rozpieszcza mieszkańców przez większą część roku. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jak dobrać rolety skandynawskie do designu mieszkania.

Czym się wyróżnia styl skandynawski?

Styl skandynawski cechuje się prostotą i lekkością. Nie ma w nim miejsca na przepych i niepraktyczne dodatki. Zamiast tego jest jasny i przytulny. W wyposażeniu wnętrz dominuje biel, szarość, beż, brąz i czerń. Czasem pojawiają się też inne kolory, a nawet kwiatowe wzory. Ważne jednak, by były to jasne i delikatne odcienie (na przykład błękit czy pastelowy róż).

We wnętrzach skandynawskich panują naturalne materiały – przede wszystkim drewno sosnowe i brzozowe.

Jak wybrać rolety w stylu skandynawskim?

Jaka roleta w stylu skandynawskim sprawdzi się najlepiej? Polecamy zamówić rolety rzymskie w mieście Poznań, które są bardzo popularne we wnętrzach w tym charakterze. Najbezpieczniej postawić na delikatne odcienie (szary, niebieski lub beżowy) bez żadnych wzorów. Jeśli jednak w Twoim mieszkaniu pojawia się już jakiś deseń (na przykład masz kanapy w kwiaty), możesz go powielić przy wyborze rolet.

Jeżeli zdecydujesz się na rolety rzymskie skandynawskie, najlepiej zrezygnuj z zasłon. Będą powodować wrażenie przesycenia, które jest niewskazane w tym stylu wnętrza. Możesz za to postawić na delikatne tiulowe firanki, które dobrze przepuszczają światło.

Podsumowanie

Styl skandynawski jest wyjątkowo jasny i przytulny. Dominuje w nim biel, szarość, beż, czerń i brąz. Wybierając rolety, również warto postawić na delikatne odcienie. Wyjątkowo dobrze sprawdzają się rolety rzymskie bez żadnych deseni. Jeśli jednak zdecydujesz się na ten typ osłony okna, zrezygnuj z ciężkich zasłon, a zamiast nich postaw na przezroczyste jasne firanki.