UM Poznań: Nowy Klub Seniora i Seniorki
W Poznaniu rozpocznie swoją działalność kolejne miejsce dla starszych mieszkańców miasta. Tym razem to Klub Seniora i Seniorki przy Teatrze Polskim. Zapisy ruszają 8 maja.
Nowy klub jest inicjatywą poznańskiego teatru, realizowaną we współpracy z Centrum Inicjatyw Senioralnych. To propozycja dla osób w wieku 60+.
Zapisy ruszają 8 maja - wystarczy zadzwonić pod numer 61 852 56 27, podać imię, nazwisko i zadeklarować chęć udziału.
Pierwsze, inauguracyjne spotkanie, zaplanowane jest na 17 maja, na godz. 12.00 w Teatrze Polskim w Poznaniu. Liczba miejsc ograniczona.
Kluby Seniora to miejsca spotkań starszych osób. Są to grupy nieformalne, tworzone spontanicznie i prowadzone przez samych seniorów, choć najczęściej wspierane przez jednostki, przy których powstają. Większość klubów funkcjonuje przy organizacjach pozarządowych, ośrodkach kultury, spółdzielniach mieszkaniowych lub radach osiedli czy parafiach. To miejsca, które mają integrować i wspierać aktywność osób starszych, ale przede wszystkim zapewniać im dobre towarzystwo w pobliżu domu.
Jak można zostać członkiem klubu seniora? Jedynym uniwersalnym kryterium jest wiek - w zależności od klubu, zapraszane są do niego osoby powyżej 55. lub 60. roku życia. Ponadto niektóre grupy mają pewne ograniczenia - np. przyjmują tylko mieszkańców danego osiedla czy osoby, które w przeszłości wykonywały ten sam zawód (funkcjonują np. kluby dla emerytowanych nauczycieli). Najczęściej wystarczą jednak tylko dobre chęci i odrobina odwagi, aby zadzwonić do klubu lub pójść do niego po raz pierwszy.
Niektóre kluby pobierają składki członkowskie, które przeznaczane są na bieżącą działalność (np. zorganizowanie wycieczki). Taka opłata wynosi na ogół od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie. Jeśli klub prowadzi jakieś sekcje czy koła zainteresowań (np. szachy, gimnastyka, taniec, śpiew, nauka języków obcych, wycieczki itp.), ich uczestnicy czasem wnoszą dodatkową, niewielką opłatę za zajęcia.
Szczegółowe informacje o poznańskich klubach seniora można znaleźć w Centrum Inicjatyw Senioralnych przy ul. Mielżyńskiego 24.
Urząd Miasta Poznania, poznan.pl/, poznan.pl/mim/info/news/nowy-klub-seniora-i-seniorki,202860.html
Ostatnie Artykuły

Ewa Bem w Blue Note - wieczór, który został w pamięci na długo

Duetomania w Poznaniu - klasyka zagra tu w najbardziej intymnym wydaniu

Poznań patrzy na własną historię wystaw. Ta ekspozycja odsłania kulisy rozmachu

Strażacy z Wielkopolski wrócili z Hanoweru z medalami i rekordem toru

Psy służbowe i symulacja wypadku. W Poznaniu szykują duże warsztaty bezpieczeństwa

Przy Rusałce rusza wielki turniej. Stawka jest wyjątkowo mocna

Dawid Podsiadło wraca do Poznania i znów bierze stadion w pełny obrót

Malta Strong w Puszczykowie. W tej rywalizacji wszyscy wychodzą zwycięsko

Pierwsza firma bez chaosu. Szkolenie w Poznaniu o JDG, ZUS i podatkach

Letnia pływalnia Kasprowicza wraca do gry. W Poznaniu zaczyna się sezon

W skrzynieckim dworze ustalano przyszłość prywatnych lasów powiatu poznańskiego

Poznań dopłaca do zielonych inwestycji. Ruszył nabór w programie retencji

Dziczyzna i borówka przed kamerą. Wielkopolskie smaki dostały nową oprawę

Antonio Tejerina z Kostrzyna potwierdził klasę. Tytuł był jego
Przydatne dane teleadresowe
- Pierwszy Wielkopolski Urząd Skarbowy w Poznaniu - kontakt, godziny, właściwość terytorialna
- Sąd Rejonowy Poznań-Nowe Miasto i Wilda - kontakt, wydziały, godziny
- Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego - kontakt, ośrodki edukacyjne, parki
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 8 w Poznaniu - kontakt, godziny, zapisy i oferta
- Branżowe Centrum Umiejętności w dziedzinie piekarstwa w Poznaniu - oferta szkoleń, zapisy i kontakt
- Parafia Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu - kontakt i kancelaria
