Chirurgia ogólna Gdańsk

Chirurgia (z grec. cheir − ręka, ergon – czyn, działanie, cheirurgia – ręcznie wykonywana praca) – dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym. Jest to nauka nadrzędna, która obejmuje wiele podspecjalności. Sama nazwa chirurgia identyfikowana jest z dziedziną o nazwie chirurgia ogólna.

Nasi specjaliści z Centrum Medycznego Tartaczna2 w trybie ambulatoryjnym zajmują się pacjentami z różnymi dolegliwościami, takimi jak:

Zmiany skórne, w tym znamiona, brodawki, kurzajki, kaszaki, torbiele, brzydkie blizny, guzki i wiele innych kłopotliwych dla pacjenta zmian.

Ropnie w obrębie skóry i tkanki podskórnej.

Opracowywanie i oczyszczanie ran, w tym zaopatrywanie świeżych ran i ran, które uległy rozejściu po wcześniejszym zabiegu.

Opracowywanie i oczyszczanie przewlekłych ran, np. owrzodzenia, stopa cukrzycowa.

Choroby paznokci, w tym zmiany ropne, zapalenia wałów paznokciowych (zanokcica), wrastanie paznokci, urazy płytki paznokciowej.

Żylaki kończyn dolnych.

Urazy w obrębie skóry, tkanki podskórnej i małe zmiany w obrębie mięśni szkieletowych.

Usuwanie szwów po zabiegach.

Wymiana opatrunków.

Pobieranie wycinków ze zmienionej chorobowo skóry, z owrzodzeń i z guzów do badań histopatologicznych.

Konsultacje chirurgiczne różnych przypadków chorób wymagających interwencji chirurgicznej.

Większość tych zabiegów wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, zapewniając środki i materiały najwyższej jakości.

W niektórych przypadkach konieczne są badania bakteriologiczne lub w kierunku grzybów (wymazy z rany, posiewy treści pobranej przez lekarza) oraz badania oceniające komórki (tzw. cytologiczne) i tkanki (histologiczne) pobrane do badań wykonywanych przez patomorfologa. W naszej jednostce wykonujemy wszystkie te badania.

Jesteśmy zdania, że odpowiednia diagnostyka i leczenie chirurgiczne jest w stanie uchronić pacjentów przed nieestetycznymi bliznami i niepotrzebnym pobytem w szpitalu. Nasz zespół specjalistów z Centrum Medycznego Tartaczna2 jest gotowy sprostać wymaganiom pacjent