UM Poznań: PSŻ rozpoczyna sezon
W najbliższą niedzielę, 9 kwietnia, o godzinie 14 żużlowcy ebebe PSŻ Poznań zainaugurują sezon. Po zdobyciu w 2022 roku historycznego awansu, walczyć będą w tym roku na zapleczu Ekstraligi uznawanej za najlepszą ligę żużlową na świecie.
Tradycją w sporcie żużlowym jest, że jedna z pierwszych kolejek rozgrywek ligowych wypada w święta wielkanocne. Nie inaczej jest i w tym roku. Po świątecznym śniadaniu fani speedwaya (ale nie tylko) mogą się więc wybrać na malowniczo położony golęciński stadion. Na inaugurację 1. Ligi ekipa ebebe PSŻ Poznań podejmować będzie zespół Trans MF Landshut Devils. Konfrontacja prowadzonego przez menedżera Tomasza Bajerskiego beniaminka zaplecza PGE Ekstraligi z nieobliczalną drużyną z Bawarii zapowiada się interesująco.
W porównaniu z poprzednim sezonem w tym mocno zmienił się skład drużyny. Kibice zobaczą niewielu żużlowców, którzy w 2022 roku wywalczyli awans. Nowym nabytkiem jest Antonio Lindbäck, wielokrotny medalista mistrzostw świata z drużyną Szwecji oraz uczestnik Grand Prix od prawie 20 lat.
Zmiany zaszły również na obiekcie. Zgodnie z wymogami licencyjnymi Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, które są właścicielem terenu, wymieniły bandy. Zakupiona też została nowa banda pneumatyczna zwiększająca bezpieczeństwo sportowców podczas zawodów.
Na wszystkich, którzy po odejściu od wielkanocnego stołu zdecydują się przybyć na golęciński stadion, czekają emocje nie tylko związane z żużlem. Obecność na inauguracyjnym meczu zapowiedział bowiem Marcin Oleksy - ampfutbolista Warty Poznań i zwycięzca ostatniego plebiscytu na Bramkę Roku FIFA Puskás Award.
Cały czas można jeszcze kupić bilety na niedzielny mecz na stronie ToBilet.pl . Będą one również dostępne w dniu meczu w kasach stadionu przy ul. Warmińskiej 1.
Więcej informacji na stronie wydarzenia
Urząd Miasta Poznania, poznan.pl/, poznan.pl/mim/info/news/psz-rozpoczyna-sezon,201137.html
Ostatnie Artykuły

Gaza ma chrześcijańską historię od 1700 lat - ta książka to odsłania

Nadmiar świątecznego jedzenia może jeszcze komuś posłużyć
![[PIŁKA NOŻNA] PKO BP Ekstraklasa – Jagiellonia Białystok – Lech Poznań 0:0 w 27. kolejce](/images/mecz/thumbnails/jagiellonia-bialystok-lech-poznan-04042026-00.webp)
[PIŁKA NOŻNA] PKO BP Ekstraklasa – Jagiellonia Białystok – Lech Poznań 0:0 w 27. kolejce
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga – Sokół Kleczew – Warta Poznań 1:3. Poznaniacy skuteczniejsi po przerwie](/images/mecz/thumbnails/sokol-kleczew-warta-poznan-04042026-13.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga – Sokół Kleczew – Warta Poznań 1:3. Poznaniacy skuteczniejsi po przerwie
![[PIŁKA NOŻNA] Lech Poznań II – Błękitni Stargard 1:1 w Betclic 3. Lidze Grupa 2 (Grupa II)](/images/mecz/thumbnails/lech-poznan-ii-blekitni-stargard-04042026-11.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Lech Poznań II – Błękitni Stargard 1:1 w Betclic 3. Lidze Grupa 2 (Grupa II)

Łukasz Wierzbicki opowie dzieciom o Strzeleckim i jego listach spod góry Kościuszki

Podwale przy Rondzie Śródka czeka krótki remont, a autobusowy przystanek zostanie przesunięty

Serbska czeka na frezarkę i zwężenia, kierowcy pojadą tylko częścią jezdni

Poznańskie tramwaje przyspieszają po pracy i rozkład staje się prostszy

Telewizyjna zamknięta, a autobusy zmieniają trasy na wschodzie Poznania

Na Milczańskiej chodnik wróci po wykopach, a auta zwolnią do 30 km/h

Moja pierwsza nieśmiertelność - spektakl, który zamienia scenę w ciemnię

Atom, krewetka i fake newsy - Teatr Animacji miesza naukę ze sceną

