Czy Lecha stać na mistrzostwo Polski?

Lech Poznań znajduje się na trzecim miejscu w tabeli Polskiej Ekstraklasy. Traci 10 punktów do liderującego Rakowa i wciąż pozostaje w grze o tytuł. Podpowiadamy, jakie są szanse Kolejorza na jego zdobycie.

Jak silny jest Lech?

Pomimo trzeciego miejsca w tabeli, według opinii wielu specjalistów Lech to najmocniejszy polski klub w tym sezonie piłkarskim. Takie opinie wynikają z tego, ze Kolejorz łączy grę w lidze z występami w europejskich pucharach. Przed nimi dwumecz z norweskim Bodo/Glimt, który może przysporzyć bardzo wiele emocji. Z całą pewnością zespół z Poznania nie stoi na straconej pozycji ich stać go na wyeliminowanie tej skandynawskiej drużyny. To właśnie gra w Europie sprawia, że Lech traci aż 10 punktów do liderującego Rakowa Częstochowa. Wydaje się, że grając w samej Ekstraklasie, znajdowaliby się na czele tabeli. Kolejorz ma bardzo szeroką kadrę i większość zawodników z pierwszej jedenastki ma wartościowych zmienników. Jedynymi piłkarzami, którzy wydają się być niedostąpienia ,są bramkarz Filip Bednarek oraz dwóch graczy z pola Bartosz Salamon i Mikael Ishak. 

Czy da się zatrzymać rozpędzony Raków?

Chcąc zdobyć tytuł piłkarze Lecha, muszą wygrywać swoje mecze, ale ostateczny wygląd górnej części tabeli jest uzależniony od postawy lidera Rakowa Częstochowa. Pod koniec zeszłego roku wydawało się, że zespół Marka Papszuna znajduje się na ostatniej prostej w wyścigu po mistrzostwo Polski. Wyniki z początku tego roku pokazują, ze jest zupełnie inaczej. W trzech meczach Raków zdobył zaledwie 5 punktów, strzelając przy tym 2 gole. Zaliczył remisy z niezbyt mocnymi Stalą Mielec oraz Wartą Poznań. Możliwe, że jest to jedynie chwilowa zniżka formy, ale częstochowianie mogą zacząć się niepokoić. Ich kadra nie jest tak szeroka jak w przypadku Lecha i opiera się na piłkarzach z pierwszej jedenastki. Wystarczy sobie wyobrazić, że zespole zabraknie takich graczy jak Lopez, Papanikolau, Arsenić lub Kun, a drużyna straci bardzo dużo jakości. Oczywiście, Raków ma 10 punktów przewagi nad drugą w tabeli Legią, ale wystarczy tylko kilka nieudanych spotkań w wykonaniu tej ekipy, a zespoły goniące częstochowian mogą znacząco zmniejszyć tą różnicę punktową.

Na szczęście Ishak zostanie w Lechu na dłużej: https://radaryonline.pl/liderzy-zespolow-na-dluzej-w-ekstraklasie/

Czy Lech zdobędzie tytuł?

Postawa Rakowa ma olbrzymie znaczenie, ale jeśli Kolejorz ma się znaleźć na czele tabeli to musi inkasować komplet punktów w każdym spotkaniu. Patrząc na postawę tego zespołu, nie jest to niemożliwe. Lech stwarza sobie bardzo dużo sytuacji, ale niestety dla jego kibiców ma problemy ze skutecznością. Należy pochwalić dobrą postawę młodych zawodników, takich jak Skóraś, Szymczak i Marchwiński. Wydaje się, że ta trójka graczy może zostać sprzedana za bardzo duże kwoty, które umożliwią dalszy rozwój klubu. Warto dodać, o dużej rywalizacji wewnątrz zespołu. Większość zawodników nie ma pewnego miejsca w pierwszej jedenastce, co przekłada się na efektywniejszą pracę podczas treningów. Dzięki temu gracze Lecha pokazują jeszcze wyższe umiejętności podczas spotkań ligowych i stać ich na pokonanie każdego zespołu w Ekstraklasie.