Biuro Obsługi Klienta Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych przy ul. Matejki 57 stało się kolejny punktem na mapie Poznania, gdzie każda kobieta będzie mogła skorzystać z różowej skrzyneczki.  

Akcja "Różowa skrzyneczka" prowadzona jest przez fundację o tej samej nazwie. Jej celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym, zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny oraz dostęp do rzetelnej edukacji w tym zakresie. Pierwsza skrzyneczka w przestrzeni publicznej pojawiła się w 2019 roku, a już teraz na mapie Polski znajdują się tysiące punktów. Do akcji dołączy także Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych.

W różowej skrzyneczce w Biurze Obsługi Klienta ZKZL przy ul. Matejki 57 poznanianki znajdą niezbędne środki higieniczne używane podczas cyklu menstruacyjnego. Więcej informacji na temat akcji oraz dostępnych punktów można uzyskać na stronie internetowej: https://www.rozowaskrzyneczka.pl/

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych  cały czas poprawia komfort życia poznaniaków. Najważniejsze zadania spółki to budowa nowych mieszkań oraz modernizacja miejskiego zasobu, dzięki której poprawiają się warunki mieszkaniowe najemców. ZKZL stara się również dbać o mieszkańców poprzez akcje, które zwiększają bezpieczeństwo. Od wielu lat spółka rozdaje czujniki czadu i i dymu, które mogą uratować ludzkie zdrowie i życie. 

JZ