Dlaczego najlepiej montować klimatyzację jesienią? Ekspert radzi

Klimatyzacja jest niezbędna latem. Niemniej jednak eksperci branżowi radzą, że najlepszą porą na jej montaż jest jesień. Kiedy optymalnie zdecydować się na zakup oraz instalację klimatyzatora, aby uniknąć zbędnych kosztów? O czym należy pamiętać po zdecydowaniu się na klimatyzację?

Klimatyzacja niezbędna latem, ale również zimą. Wyjaśniamy dlaczego! 

Gdy dni są coraz krótsze, a za oknem hula wiatr i spadają liście z drzew, niewiele osób myśli o klimatyzacji. Wówczas właściciele mieszkań i domów rodzinnych szukają zazwyczaj efektywnych sposobów na ogrzanie domu w celu przygotowania się na zbliżające się miesiące zimowe. Klimatyzacja w miejscowości Poznań oferowana przez Stageway zapewni odpowiednią temperaturę przez cały rok. Warto pamiętać, że to właśnie jesienią montaż klimatyzacji jest najtańszy z perspektywy klienta. Reprezentowane przeze mnie przedsiębiorstwo zajmuje się montażem oraz serwisowaniem systemu klimatyzacji. 

Klimatyzacja staje się standardem w wielu domach. Nic w tym dziwnego, to sprzęt, który z powodzeniem może działać zarówno w upalne, jak i mroźne dni. Wykorzystywany jest zatem nie tylko latem, gdy temperatury stają się nieznośne i ciężko skupić się na pracy w domowym zaciszu czy odpoczynku. Co więcej, klimatyzator może okazać się skuteczny, jeśli chodzi o ogrzewanie pomieszczeń domowych. Nowoczesny sprzęt nie tylko chłodzi w upalne dni, ale również zapewnia komfort termiczny w te chłodne. Jakościowy klimatyzator jest wyposażony w system filtrów, który oczyszcza i nawilża powietrze, chroniąc mieszkańców danego domostwa przed niebezpiecznym smogiem pełnym toksycznych substancji. 

Montaż klimatyzacji - jak uniknąć dodatkowych kosztów?  

W miesiącach letnich rośnie zainteresowanie klimatyzacją. Co więcej, już na wiosnę producenci odczuwają skokowy wzrost zamówień. Wówczas rośnie popyt, co winduje ceny zarówno za części, jak i usługę montażu. Firmy instalacyjne mają dużo pracy, muszą wyrobić się ze wszystkimi zleceniami w określonym czasie. W efekcie czas oczekiwania jest wydłużony, a ceny wysokie. Jesienią sytuacja na rynku wygląda zupełnie inaczej. Spada wolumen zamówień, producenci mają więcej czasu na dopracowanie części, firmy nie pobierają dodatkowych opłat za usługę express. Klienci mierzą się natomiast z mniejszymi kolejkami, przez co sama realizacja rzeczywiście jest szybsza.

Nie można zapominać o regularnym serwisowaniu klimatyzatora

Nie można zapominać o regularnym serwisowaniu klimatyzatora

Jesień to dobra pora na instalację systemu klimatyzacji także z innego powodu. Mowa o wspieraniu domowego systemu ogrzewania, co w istocie pozwala ograniczyć dodatkowe koszty. Gdy odwróci się działanie klimatyzatora, można uzyskać urządzenie grzewcze, które podnosi temperaturę w pomieszczeniach domu.

Pomagamy w doborze odpowiedniego sprzętu zgodnie z potrzebami danego klienta

Pomagamy w doborze odpowiedniego sprzętu zgodnie z potrzebami danego klienta

Kiedy i jak często serwisować klimatyzator? 

W ramach reprezentowanego przeze mnie przedsiębiorstwa Stageway często spotkamy się z klientami, którzy odkładają prace serwisowe klimatyzatora. Przekonujemy się, że nie jest to dobra decyzja. Zawsze przypominamy, że o sprzęt należy dbać, tym bardziej, jeśli jest eksploatowany niemal codziennie. Tylko regularna konserwacja pozwoli uniknąć poważnych problemów z instalacją. Zalecamy wykonywać przegląd dwa razy w roku, gdy urządzenie używane jest najrzadziej. Najlepiej, jeśli jest to zaraz po zakończeniu upałów oraz na wiosnę przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego.

Klimatyzacja powoli staje się standardem. Przyniesie ulgę zarówno w ciepłe, jak i chłodne dni

Klimatyzacja powoli staje się standardem. Przyniesie ulgę zarówno w ciepłe, jak i chłodne dni

Nasza oferta jest skierowana zarówno do właścicieli mieszkań, jak i domów rodzinnych. Klimatyzacja to dobre rozwiązanie również w przypadku alergików czy astmatyków, gdyż pozwala na oczyszczanie powietrza. W naszej firmie pracują wyłącznie wykwalifikowane osoby, które posiadają stosowne kwalifikacje do montowania klimatyzacji. Certyfikat F-gazowy umożliwia pracę z gazami fluorowanymi, które pełnią funkcję czynnika chłodniczego m.in.w klimatyzacji. Decydując się na nasze usługi można mieć pewność, że instalacją zajmą się profesjonaliści z kilkuletnim doświadczeniem. W razie dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu. Doradzimy przy wyborze urządzenia oraz dostosujemy je do potrzeb danego klienta. Oferujemy także kompleksową opiekę pogwarancyjną. 

STAGEWAY SP. Z O.O.
ul. Głuszyna 192c/7
61-329 Poznań

Telefon: 729-882-522
https://klimatyzacja-poznan.pl/kontakt/