3 powody dla których warto skorzystać z jazd doszkalających na prawo jazdy

Prawo jazdy to coś, bez czego większość dorosłych nie wyobraża sobie życia. Przydaje się mieszkańcom wsi, małych i dużych miast. Niestety często trzydzieści godzin nie wystarczy, by w pełni opanować jazdę samochodem, dlatego świetną opcją są jazdy doszkalające, które pomagają poćwiczyć manewry zarówno tym, którzy dopiero przystąpią do egzaminu, jak i osobom, które już zdały, ale nie czują się wystarczająco pewnie na drodze. Oto trzy powody, dla których warto skorzystać z jazd doszkalających.

Warto podszkolić wszystkie manewry

Parkowanie, zawracanie, czy ruszanie z hamulca ręcznego to nie tylko części egzaminu praktycznego, które należy zdać, ale i codzienność każdego kierowcy. Przed egzaminem - a nawet po - warto skorzystać z jazd doszkalających, które pomogą dokładnie opanować materiał. Jest to przede wszystkim pewność, że gdy kierowca samodzielnie zasiądzie za przyszłowiowym kółkiem nie będzie martwić się parkowaniem w ciasnym miejscu, ruszaniem pod górkę, czy poruszaniem w dużym mieście. Każdy z tych manewrów najlepiej podszkolić tak, by nie martwić się ani w trakcie, ani po egzaminie. 

Dla kogo kierowane są dodatkowe godziny doszkalające?

Warto wspomnieć, że jazdy doszkalające przydają się w różnych sytuacjach. Proponowane są między innymi: 

  • osobom przed egzaminem praktycznym;
  • kierowcom, którzy nie czują się pewnie na drodze;
  • kierowcom, którzy dawno nie jeździli i chcieliby przypomnieć sobie jazdę samochodem;
  • osobom, które obawiają się dużych, zatłoczonych miast. 

 

Komfort psychiczny 

Pewność siebie i swoich umiejętności jest niezbędna w trakcie jazdy samochodem. Świadomość tego, że potrafi się wykonać każdy z manewrów pomaga nie tylko w trakcie trwającego egzaminu, ale i na drodze, gdy wydarzy się sytuacja kryzysowa. Jazdy doszkalające na prawo jazdy kat. B pod okiem instruktora pozwalają poczuć się pewniej, co przekłada się zarówno na wynik egzaminu, jak i swobodne poruszanie się po drogach każdego dnia. Właśnie dlatego warto wybierać szkoły jazdy, które oferują dodatkowe jazdy, zarówno dla kursantów, jak i osób, które egzamin praktyczny mają już za sobą. Tego typu ofertę ma między innymi szkoła nauki jazdy Pegaz z Poznania, dzięki czemu jazda samochodem przestaje być stresująca, a kierowca czuje się komfortowo, siedząc za kierownicą.

 

 

Minimalizowanie ryzyka ponownego podchodzenia do egzaminu 

Wielokrotne podchodzenie do egzaminu to nie tylko dodatkowy stres, ale i poniesione koszty, czy oddalanie się momentu, w którym samodzielnie można poruszać się po drodze. Już w trakcie trwania kursu warto zainteresować się dodatkowymi godzinami, które dopracują technikę prowadzenia samochodu, płynność jazdy i zminimalizują błędy. Tym samym podnosi się prawdopodobieństwo szybkiego zdania egzaminu - czego jak wiadomo - pragnie każdy kierowca. Jazdy doszkalające są więc świetnym rozwiązaniem, gdyż każda dodatkowa godzina spędzona pod okiem doświadczonego instruktora minimalizuje ryzyko niezdania egzaminu, a tym samym ponoszenia kosztów i stresu. 

 

Dodatkowe godziny pod okiem instruktora mają wiele zalet. Pozwalają jeszcze lepiej poruszać się na drodze, podnoszą komfort kierującego, a także minimalizują ryzyko ponownego podchodzenia do egzaminu. Są również opcją dla tych, którzy posiadają już prawo jazdy i chcieliby poćwiczyć, dlatego warto szukać szkoły jazdy, która oferuje tego typu jazdy doszkalające.