Kolejny weekend pełen świątecznych atrakcji! Od soboty będzie można udać się w  podróż po Poznaniu Betlejemską Bimbą, a w niedzielę na Rynek Łazarski przybędzie Święty Mikołaj. Na MTP odbędą się targi HOBBY, a także Pyrkonowy Targ Zimowy. 

PIĄTEK - 3 GRUDNIA

Rozświetlenie choinki miejskiej

Jarmark świąteczny trwa już od końca listopada, jednak wciąż brakuje tam wyjątkowej, symbolicznej ozdoby, która jest niezbędnym elementem Bożego Narodzenia - choinki. Już w najbliższy piątek odbędzie się uroczyste rozświetlenie świątecznego drzewka na placu Wolności. Podczas wydarzenia nie zabraknie wyjątkowych atrakcji! 

Plac Wolności,

Godz. 17:00,

Wstęp wolny,

Więcej informacji na betlejempoznanskie.pl

Kabaret Hrabi "Bez Wąsów" - program dla dzieci

Z okazji Mikołajek kabaret Hrabi wznowi wyjątkowy spektakl pt. "Bez Wąsów". Jest to pokaz kabaretowy kierowany dla dzieci powyżej 6 lat. Najmłodsi podczas występów będą mogli spotkać rodzinę Skoczków; Januszka, który nie mył uszków; pana, który usiadł na czekoladkach; chrapiącego tatę oraz nauczyciela języka polskiego - pana Draculę. 

Sala Ziemi, Poznań Congress Center, ul. Głogowska 14, 

Godz. 15:00,

Bilety: 99 zł,

Wydarzenie można śledzić na Facebooku.

Requiem w 230. rocznicę śmierci Wolfganga Amadeusa Mozarta

Z okazji 230. rocznicy śmierci Wolfganga Amadeusa Mozarta odbędzie się wyjątkowy koncert. W programie: Requiemd-moll KV 626 Mozarta. Na scenie wystąpią: Katarzyna Belkius - sopran, Dominika Stefańska - mezzosopran, Karol Kozłowski - tenor, Wojciech Gierlach - bas, Poznański Chór Kameralny, Bartosz Michałowski - przygotowanie chóru, Andreas Spering - dyrygent oraz Orkiestra Filharmonii Poznańskiej.

Aula Uniwersytecka, ul. Wieniawskiego 1,

Godz. 19:00,

Bilety: 25-55 zł,

Szczegóły na filharmoniapoznanska.pl

Oto człowiek - spektakl baletowy

Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprasza na gościnny spektakl baletowy pt. "Oto człowiek". Jest to projekt przygotowany przez uczniów International Dance Academy w Kołobrzegu we współpracy z Regionalnym Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta. Występ opowiada o problemach współczesnego świata - o codzienności, w której szukamy tego, co może nam wypełnić pustkę, co do której nie chcemy przyznać, że jest tęsknotą oraz o strachu przed miłością.

Teatr Muzyczny, ul. Niezłomnych 1e,

Godz. 17:30,

Bilety: 15 zł (normalny), 10 zł (ulgowy),

Więcej na teatr-muzyczny.pl.

SOBOTA - 4 GRUDNIA

Otwarcie Betlejem Poznańskiego na Rynku Łazarskim

Oficjalne otwarcie jarmarku bożonarodzeniowego na Rynku Łazarskim odbędzie się 4 grudnia. Przez cały weekend dostępne będą liczne atrakcjach w prawdziwie świątecznej atmosferze. Na Rynek Łazarski w niedzielę przybędzie Święty Mikołaj. Podczas koncertów zagrają m.in. Marta Podulka i Dagadana, a najmłodsi będą mogli wziąć udział w licznych warsztatach. W sobotę o godz. 13:00 będzie można zagrać w grę miejską "Na lodowym fyrtlu". Jest to zapowiedź festiwalu rzeźby lodowej, który odbędzie się w następny weekend. Na wszystkich uczestników czekają wyjątkowe nagrody!

Rynek Łazarski,

Sobota - od godz. 11:00 (gra miejska godz. 13:00) , niedziela - od godz. 12:00,

Wstęp wolny,

Szczegółowe informacje na betlejempoznanskie.pl oraz miastotoplansza.pl

Targi Hobby

Targi Hobby, co roku pozwalają odkryć uroki zapomnianych niekiedy rozrywek i rozbudzić w sobie nowe pasje. Podczas wydarzenia na dzieci i dorosłych czekają wyjątkowe atrakcje w strefach tematycznych, a także liczne warsztaty, turnieje, pokazy, gry oraz wystawy. Będzie można m.in. zobaczyć ekspozycję autorskich modeli i makiet wykonanych z klocków LEGO, sterować modelami samochodów RC, zagrać w najnowsze gry planszowe, a także udać się na zawody psich sztafet - Flyball Racing. 

Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14 (wejście Holem Wschodnim od Mostu Dworcowego),

Sobota - godz. 10:00-18:00, niedziela - godz. 10:00-17:00,

Bilety: 20-30 zł (jednorazowy),

Więcej informacji na targihobby.pl oraz animalfest.pl

Betlejemska Bimba

Już w ten weekend będzie można wyruszyć na niezwykłą przejażdżkę Betlejemską Bimbą. Przebieg trasy: Plac Wielkopolski - 23 Lutego - Fredry - Roosevelta - Głogowska - Hetmańska - Reymonta - Grunwaldzka - Bukowska - Roosevelta - Fredry - 23 Lutego - Plac Wielkopolski. Podróż bimbą dostępna będzie: 4-5, 11-12 oraz 18-19 grudnia. 

Harmonogram oraz godziny odjazdów na betlejem poznańskie.pl.

Mery Spolsky

"Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj" ukazała się w czerwcu tego roku i skradła serca tysięcy czytelników. Artystka odsłania kolejne karty swojego uniwersum i zaprasza publiczność na wyjątkowy live act. Wykreowana przez artystkę bohaterka Marysia, schodzi z zadrukowanych stron książki prosto na scenę, żeby na żywo opowiedzieć o samoakceptacji, śmierci, grubym brzuchu i miłości. Będzie to mieszanka muzyki, słowa, wizualnych doznań i czarnego humoru.

Aula Artis, Collegium Da Vinci, ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10,

Godz. 20:00,

Bilety od 99 zł, 

Dodatkowe informacje na Facebooku.

Pyrkonowy Targ Zimowy

Pyrkonowy Targ Zimowy to fantastyczna impreza o wyjątkowym grudniowym klimacie. To okazja do zobaczenia się ze znajomych, spotkania z innymi miłośnikami fantastyki, ale przede wszystkim możliwość zakupów świątecznych prezentów. W ten weekend nawet Ork Pork założy swoją mikołajową czapkę. Podczas wydarzenia organizowana będzie akcja Wish Swapper, podczas której będzie można wymieniać się kartkami z życzeniami. Zorganizowane będą specjalne strefy tematyczne, jak Wioska League of Legends czy Strefa Gier Retro.

Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon 5, ul. Głogowska 14, 

Sobota - godz. 10:00-22:00, niedziela - godz. 10:00-19:00,

Bilety: przedsprzedaż do 3 grudnia: bilet normalny - 15 zł, bilet ulgowy - 7,5 zł, w dniu imprezy: bilet normalny - 20 zł, bilet ulgowy - 10 zł (ceny biletów jednorazowych),

Szczegółowe informacje na pyrkon.pl.

Wojtek Mazolewski 

YugenYugen to nowy projekt Wojtka Mazolewskiego, który po wielu latach sięgnął do swojego pierwszego instrumentu - gitary (zaprzyjaźnił się z nią mając zaledwie kilka lat). Zapoczątkowało to nową muzyczną podróż, która zamyka się w albumie zatytułowanym "Yūgen (幽玄)", wydanym w październiku tego roku.  

Blue Note Poznań, ul. Kościuszki 79,

Godz. 20:00,

Bilety: 55-85 zł,

Więcej na Facebooku.

Kiedy kota nie ma...

"Kiedy kota nie ma..." istnieje szansa, że pojawi się w najmniej oczekiwanym momencie. A wtedy bieg komicznych wydarzeń w tej brytyjskiej komedii sytuacyjnej może nabrać zawrotnego tempa, a rozbawienie widzów całkowicie wymknąć się spod kontroli. Spektakl w wykonaniu Teatru Capitol. Na scenie wystąpią: Viola Arlak, Cynthia Kaszyńska, Jacek Lenartowicz, Jakub Wieczorek, Marta Bryła oraz Magdalena Wróbel.

Teatr WojArt (dawne Kino Apollo), ul. Ratajczaka 18,

Godz. 17:00 i 20:00,

Bilety od 129 zł,

Więcej na wojart.pl

Strefa zabawy - płatki śniegu

Warsztaty ceramiczne dla dzieci w wieku 3-5 lat. Wszyscy wyczekujemy śniegu. Aby go przywołać, najmłodsi będą mogli wspólnie ulepić z gliny piękne śnieżynki. 

CK Zamek, Bawialnia, ul. Św. Marcin 80/82,

Godz. 11:00,

Bilety: 15 zł, liczba miejsc ograniczona,

Dodatkowe informacje na ckzamek.pl.

NIEDZIELA - 5 GRUDNIA

Dobrze się kłamie

Kinowy hit na deskach teatru. "Dobrze się kłamie" to zabawny spektakl o skomplikowanych relacjach międzyludzkich. Na scenie będzie można zobaczyć:Olgę Bołądź, Anitę Sokołowską, Wojciecha Zielińskiego czy Szymona Bobrowskiego. 

Aula Artis, Collegium Da Vinci, ul. gen Tadeusza Kutrzeby 10,

Godz. 16:00 i 18:30,

Bilety od 70 zł,

Wydarzenie można śledzić na Facebooku.

Spódnice wolności

Spódnice wolności to warsztaty, podczas których uczestnicy będą mogli stworzyć patchworkowe spódnice, z pozszywanych ze sobą skrawków różnych materiałów, opowiadające osobiste historie. Każda z nich będzie miała nadane imię i zostanie zarejestrowana w katalogu Skirt of Life. Inspiracją dla warsztatów jest działalność Mies Boissevain-van Lennep - holenderskiej feministki, inicjatorki projektu Skirt of life. Spódnice szyto w geście solidarności kobiecej i odbudowy społecznej kraju po zniszczeniach drugiej wojny światowej.

Galeria Śluza, ul. Dziekańska 2,

Godz. 11:00-13:00,

Bezpłatne, liczba miejsc ograniczona,

Więcej informacji na bramapoznania.pl.

Koncert Muzyki Przedwojennej 

Podczas koncertu będzie można usłyszeć obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będzie Straussowski Zespół Kameralny, składający się z wybitnych muzyków młodego pokolenia, występujących na co dzień z najlepszymi orkiestrami oraz dyrygentami w Polsce i Europie. Podczas koncertu zabrzmią nieśmiertelne przeboje, perły polskiej piosenki, utwory filmowe i operetkowe czasów międzywojennych. Będą to m.in. "Miłość Ci wszystko wybaczy", "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "Ada! To nie wypada!", "Powróćmy jak za dawnych lat", "Ostatnia niedziela" i wiele, wiele innych niezapomnianych melodii. Nie zabraknie także popisowych tang oraz czardaszy w wykonaniu niezwykłych artystów Młodego Pokolenia.

Aula Uniwersytecka, ul. Wieniawskiego 1,

Godz. 17:00,

Bilety: 80-130 zł,

Dodatkowe informacje na Facebooku.

KK