Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

Idealnie dobrana fryzura – czyli jaka?

Fryzura to jeden z kluczowych elementów w wyglądzie każdego z nas. Ma wpływ nie tylko na wrażenie, jakie wywołujemy u spotykanych na co dzień osób, ale także może dopełniać naszego stylu, stanowić formę ekspresji naszego wnętrza oraz – co równie ważne – dodawać nam elegancji, gdy tego potrzebujemy.

Fryzura a kształt twarzy i rozmiar głowy

Nie będzie wielkim odkryciem, gdy stwierdzimy – że nie ma jednej recepty na idealną fryzurę, która pasowałaby do wszystkich osób. Sytuacja wygląda odwrotnie – każdy z nas powinien poszukiwać własnej, idealnej fryzury, która będzie uwzględniać najważniejsze predyspozycje naszego wyglądu. Ponadto, opinie na temat tego – jaka fryzura jest uważana za najlepszą – zmieniają się, tak samo jak zmienia się cała moda.

Jak zatem odnaleźć się w świecie najróżniejszych możliwych fryzur, fasonów, pomysłów i zmieniających się mód? Najlepszym rozwiązaniem będzie zaufanie specjalistom, którzy w doborze fryzury uwzględniają rozmiar głowy i kształt naszej twarzy. Parametry te są niezwykle istotne, gdyż niewłaściwie dobrana fryzura może wywołać efekt odwrotny od zamierzonego.

Owalny kształt twarzy a polecane rodzaje fryzur

Za najbardziej uniwersalną uważa się twarz w kształcie owalu. Zgodnie z opinią specjalistów (konsultacji udzielili nam profesjonalni fryzjerzy z salonu Czesanka) osoby o tej twarzy mogą zdecydować się na niemal każdy rodzaj fryzury. Pasować będą zarówno włosy krótko ostrzyżone, jak i długie grzywki. Choć w ich przypadku najczęściej stosuje się fryzury symetryczne, to również mniej „regularne” rozwiązania powinny dobrze pasować.

Zaleca się unikać jedynie kilku rodzajów fryzur. Do nich należą fryzury z wyraźnym przedziałkiem na głowie, szczególnie gdy włosy są dodatkowo rozpuszczone i opadają swobodnie na ramiona.

Fryzura dla twarzy trójkątnej

Twarz w kształcie trójkąta jest przez wielu uważana za niezwykle atrakcyjną. Jej cechą charakterystyczną jest spiczasta broda, szerokie czoło oraz uwydatnione kości policzkowe.

Osoby o tym kształcie powinny dążyć do wyboru takiej fryzury, która poszerzy dolne partie ich twarzy. Idealnym rozwiązaniem mogą być włosy kręcone, włosy w klasycznym kształcie „bob”, a także długie proste włosy, lekko podkręcone u dołu. Zaleca się zarazem unikanie odsłoniętego czoła oraz zbyt krótko obciętych włosów.

Twarz kwadratowa – najlepsze rodzaje uczesania

Osoby o twarzy kwadratowej stanowią znaczną część społeczeństwa. Ich cechą specyficzną jest szeroka szczęka oraz prosta linia włosów.

Osoby takie mogą stosować zarówno włosy długie, jak i średniej długości. Lepiej unikać jest włosów kręconych, gdyż do tego kształtu najlepiej pasują proste, najwyżej lekko falowane, włosy. Często wybieranym rozwiązaniem jest także stosowanie cięć warstwowych, skomplikowanych cieniowań i przedziałków.

fot. materiały prasowe