biblioteka dopiewo

Stało się! Większość bibliotek w powiecie poznańskim zostało otwartych. Oczywiście po wcześniejszych konsultacjach z sanepidem i przestrzegając wszystkich obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemiologicznym. – Kochani Czytelnicy! Bardzo się cieszymy, że możemy się z Wami zobaczyć. Na razie tylko w drzwiach, ale przecież będzie lepiej! Zapraszamy na razie na os. Czwartaków, os. Raczyńskiego i do Zalasewa. Intensywnie pracujemy, by możliwe było otwarcie pozostałych filii. Będziemy na bieżąco informować o wszelkich zmianach – można przeczytać na stronie Biblioteki Publicznej w Swarzędzu, która realizuje także zadania Powiatowej Biblioteki Publicznej.

biblioteka swarzędzPrzypomina Wam kadr z jakiegoś filmu? Pełne zabezpieczenie, pełna mobilizacja, działamy! – Biblioteka Publiczna w Swarzędzu (fot. Facebook)

Tam, jak i we wszystkich innych placówkach, obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. – Brak jest wolnego dostępu do księgozbioru, czasopism, czytelni i katalogu. Wydzielono osobne stanowiska do zwrotów i wypożyczania materiałów bibliotecznych. Stanowiska są regularnie dezynfekowane, a po przyjęciu książek od użytkownika zostaną one poddane kwarantannie przez okres 5 dni. Czytelnik jest też zobowiązany do przestrzegania ogólnych zasad wdrożonych w kraju, tj. musi mieć zakryte usta i nos, zachować odstęp od innych czytelników co najmniej 2 metrów – informuje na swojej stronie Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las.

biblioteka suchy lasMy już jesteśmy i czekamy na Was – Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las (fot. Facebook)

– Biblioteka działa na nowych zasadach, ale ilość zarezerwowanych przez Was książek świadczy o tym jak bardzo wszyscy są spragnieni czytania – dodaje na swoim facebookowym profilu Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Dopiewie. Tam też można znaleźć informacje o jej filiach w Dąbrówce, Skórzewie oraz Konarzewie, które także zostały już otwarte. O tym, do których bibliotek w powiecie poznańskim można się już wybrać, i w jakich godzinach należy to zrobić, najlepiej sprawdzić na stronach internetowych tych placówek. Tam też znajdziemy szczegółowe informacje na temat nowych zasad obowiązujących w tych instytucjach.

biblioteka dopiewoW pełnym rynsztunku zapraszają do biblioteki i jej filii – Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Dopiewie (fot. Facebook)