Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

W życiu każdego człowieka przychodzi taki czas, że trzeba wypożyczyć samochód. Dzieje się to wtedy, kiedy nasz prywatny jest w naprawie albo wtedy, kiedy wyjeżdżamy zagranicę. Okoliczności również są różne, ponieważ możemy potrzebować samochodu na wakacje albo na podróż służbową. W każdym przypadku jednak rodzi się pełno pytań, ponieważ na co dzień nie wypożyczamy samochodów. Jest to dla nas coś nowego. Jeśli więc planujesz wynajem samochodów Poznań, zaplanuj już wstępny kierunek oraz trasę swojej podróży. Znacznie ułatwi to wybranie oferty z wypożyczalni samochodów. Jeżeli nie chcesz popełnić żadnych błędów i nie chcesz płacić dodatkowych kosztów, przeczytaj ten artykuł!

Cena

Dużo osób pyta się o średnią cenę wynajmu auta. Nie jest to jednak prosta sprawa, ponieważ cena może wahać się w zależności od lokalizacji wypożyczalni, rodzaju samochodu, długości okresu najmu oraz dodatków, jeżeli chodzi o wyposażenie. Pod uwagę musimy wziąć na przykład foteliki dziecięce, które w wypożyczalniach mogą kosztować naprawdę sporo. Co więcej, możemy również zapłacić za wiek kierowcy. Niektóre firmy, które wypożyczają samochód osobie poniżej 25 roku życia nakładają dodatkowe koszty. Co do wypożyczalni samochodów na lotniskach to są one droższe niż te w centrum miasta, jednak po przeliczeniu kosztów dojazdu z lotniska do miasta, warto zdecydować się na wypożyczenie auta już na lotnisku. Wyjdzie nam to po prostu taniej niż autobusem.

Warto również pamiętać o tym, że większość wypożyczalni pobiera kaucję zabezpieczającą wynajem samochodu. Jej wysokość jest różna, waha się ona od 500zł do 2000zł. Zależna jest ona od wypożyczalni oraz klasy auta. Często firmy wymagają karty kredytowej (nie bankomatowej), gdzie blokują ustaloną kwotę kaucji.

 Wynajmowanie auta – co musimy wiedzieć?

Wpływ na ogólny koszt wypożyczenia samochodu ma również miejsce oraz godzina odstawienia auta. Jeżeli oddamy samochód na innym parkingu, niż było to zapisane w umowie będziemy musieli dodatkowo zapłacić. To samo wiąże się z oddaniem samochodu w godziny, w których firma ta nie pracuje. Dodatkowo pamiętajmy o tym, że gdy otrzymamy samochód od wypożyczalni z pełnym bakiem, w tym samym stanie musimy go oddać. Warto więc poszukać najbliższej stacji benzynowej w miejscu oddania samochodu. Jeśli tego nie zrobimy, wypożyczalnia będzie mogła potrącić z naszej karty dodatkowe pieniądze w celu zatankowania samochodu. Warto wspomnieć, że przeliczniki paliwa nie będą korzystne dla wypożyczającego.

Przed zawarciem umowy musimy również zwracać uwagę na takie kwestie jak lokalne podatki, opłaty administracyjne, koszty ubezpieczenia oraz koszty ubezpieczenia dla drugiego kierowcy. Ważne są również tak jak wyżej wspomnieliśmy koszty dodatkowe takie jak foteliki dziecięce czy GPS. Informacje zawarte w umowie powinny być jednak jednoznaczne dla klienta.

Ubezpieczenie a wynajmowanie samochodu

Czasami w przypadku podróży zagranicę czy do innego miasta warto wziąć pod uwagę ubezpieczenie samochodu. Szczególnie jest to ważne, kiedy udajemy się w ciasne uliczki albo niebezpieczne dzielnice. Należy jednak pamiętać, że wypożyczalnie samochodów z reguły nie są powiązane z firmami ubezpieczeniowymi. Jednak mogą one oferować swoje własne pakiety ubezpieczenia. Warto jednak zdecydować się na samochód zastępczy z oc benefia, ponieważ dzięki temu będziesz miał pewność, że w przypadku groźnej kolizji czy innego incydentu będziesz mógł dalej cieszyć się swoją podróżą bez znacznych opóźnień.