Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

Czy na lotnisko warto jechać własnym samochodem? Z jednej strony – wygoda, której nie zapewni żaden inny środek transportu, a z drugiej – zupełnie zrozumiała obawa przed pozostawieniem auta na parkingu na kilka dni czy tygodni. Można jednak zapewnić sobie spokój, wybierając najlepszy parking. Na co warto zwrócić uwagę?

Ile warta jest lokalizacja parkingu?

Cały czas wiele parkingów jako atut podaje lokalizację praktycznie tuż za płotem lotniska. Jeśli jednak transport z parkingu pod terminal będzie zapewniony nie przez wysłużone busy, tylko – jak w https://www.startparking.pl/parkingi-lawica-poznan – przez nowoczesne autobusy, traci to znaczenie. Wystarczy tylko mieć te kilkanaście minut zapasu, żeby móc całkowicie spokojnie dotrzeć w wyznaczone miejsce, a to nie problem, biorąc pod uwagę, że przecież na odprawie i tak trzeba pojawić się wcześniej. Dlatego to, jaka odległość dzieli miejsce postojowe od bramy terminala na lotnisku, nie ma już wielkiego znaczenia.

Bezpieczeństwo i komfort

Bardzo ważnym atutem parkingu jest poziom bezpieczeństwa. Monitoring, ogrodzenie, ochrona grup interwencyjnych – to wszystko jest dziś oczywistością, warto jednak przede wszystkim dowiedzieć się więcej o kwotach i zakresie ubezpieczenia. Każdy parking będzie ubezpieczony, ale kwoty będą różne, podobnie jak zakres: na najlepszych parkingach można ubezpieczyć auto nie tylko przed kradzieżą, ale też przed skutkami burz czy nawałnic, co w ostatnich latach staje się problemem znacznie poważniejszym od kradzieży. Za wygodę i bezpieczeństwo będzie też odpowiadał typ nawierzchni. Szczególnie wokół poznańskiego lotniska sporo jest pseudo parkingów, będących w istocie kawałkiem bagna ogrodzonego pordzewiałą siatką. Warto znaleźć taki parking, który będzie miał utwardzoną nawierzchnię i wyznaczone miejsca postojowe. I tu kolejna podpowiedź: na najlepszych parkingach można wynająć miejsce szersze od standardowego. To duża wygoda i komfort przy wykonywaniu manewrów na zatłoczonym placu.

Czasem warto zapłacić więcej

Miejsce na dobrym parkingu nie musi być wcale drogie, a warto pamiętać, że na miejscu często będzie można albo skorzystać z WiFi, albo wydrukować kartę pokładową, albo na przykład po powrocie skorzystać z automatu rozruchowego, jeśli akumulator się rozładuje. To drobiazgi, które być może nigdy się nie przydadzą, choć z drugiej strony, ich wpływ na cenę nie będzie duży, a właśnie dzięki takim drobnym dodatkowym usługom można poczuć się naprawdę bezpiecznie i wylatywać do pracy lub na wakacje ze świadomością, że auto jest w pełni zabezpieczone i po powrocie będzie można z czystym spokojem pojechać na spokojnie do domu.