Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

Obecnie panuje przekonanie, że budowa domu wiąże się z ogromnymi wydatkami i nie każdy może sobie na nią pozwolić. Jednak czy istnieją domy tanie w budowie? Na szczęście możemy znaleźć oferty projektów domów parterowych, które spełniają ten wymóg i szansa na wykonanie ekonomicznej inwestycji jest bardzo duża. Czym kierować się podczas wyboru projektu?

Wybierając odpowiedni dom dla siebie, zapoznajmy się z projektami domów z kosztorysem. To w nich architekci umieszczają informacje o szacunkowej wycenie materiałów i robocizny. Podane dane muszą być zgodne z prawdą, dlatego dzięki takiemu projektowi w prosty sposób zdobędziemy wycenę zbliżoną do rzeczywistej wartości cen. Oprócz tego warto także poznać sposoby na budowę tanich domów, dzięki czemu spełnimy swoje marzenie o posiadaniu domu jednorodzinnego, którego budowa nie pochłonie ogromnej ilości pieniędzy. Brak pokaźnych zasobów finansowych nie musi być przeszkodą.

Projekty domów parterowych tanich w budowie z kosztorysem

Biura architektonicznych z wielką chęcią udostępnią nam projekty domów, na których budowę będziemy w stanie sobie pozwolić. Zwykle są to proste w swojej formie budynki o powierzchni użytkowej do 120-150 m2. Przeglądając je, zazwyczaj możemy od razu sprawdzić szacunkowy kosztorys i zweryfikować czy dany dom spełnia nasze wymogi odnośnie kosztów, czy jednak wymaga sporego nakładu finansowego i raczej nie wchodzi w grę.

Kosztorys dołączony do każdego projektu będzie dla nas kluczową informacją, dlatego też upewnijmy się, że istnieje jego wersja w systemie gospodarczym. System ten z góry zakłada pewne oszczędności i większość prac budowlanych wykonujemy w nim samodzielnie. Decydując się na tańsze materiały budowlane, np. założenie blachodachówki zamiast dachówki ceramicznej, pozwoli nam zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Projekty domów parterowych tanich w budowie - na co zwracać uwagę?

Wybierając projekty domów jednorodzinnych, które będą tanie w budowie, często bierzemy pod uwagę domy parterowe nowoczesne, gdyż wychodzimy z założenia, że będą one oszczędniejsze w budowie niż domy piętrowe. Rzeczywiście przy zachowaniu tej samej powierzchni użytkowej na parterze oszczędności są zauważalne.

Domy z poddaszem mogą także być dość tanie w budowie, o ile będziemy pamiętać o kilku zasadach. Takie domy będą odpowiednim wyborem, jeśli jesteśmy posiadaczami wąskich działek. Jednak kluczowym elementem w ich przypadku będzie powierzchnia użytkowa. Tanie domy w budowie są jak najbardziej możliwe. Aby tak było, powierzchnia nie powinna przekraczać 120-150 m2. Będzie to nieduży domek, jednak mimo wszystko bardzo komfortowy. Pamiętajmy także o prostej bryle, mogą to być na przykład domy w planie prostokąta. Taka inwestycja jest zdecydowanie opłacalna i również nadaje się do wykorzystania na wąską działkę. Małe działki są z reguły przystępne cenowo, dzięki czemu znów mamy możliwość obniżenia kosztów inwestycji.

Projekty domów parterowych tanich w budowie bez garażu

Projekty domów parterowych tanich w budowie z reguły nie posiadają garażu, gdyż ten wymaga sporych nakładów finansowych. Warto mieć na uwadze także fakt, że garaż wbudowany w bryłę domu wiąże się z koniecznością odprowadzenia znacznie większego podatku. Lepszym wyjściem jest postawienie go oddzielnie. Są jednak przypadki, gdy koszt wybudowania parterowego domu z garażem jest przez nas akceptowalny. Wtedy zastępujemy jakieś pomieszczenie garażem bądź łączymy go z pomieszczeniem gospodarczym. Takie rozwiązanie możemy znaleźć tutaj https://pracownia-projekty.dom.pl/. Jeśli zależy nam, by nasz dom był tani w budowie, to powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na ilość wykorzystanych materiałów budowlanych. Warto wybrać projekty domów parterowych tanich w budowie, które uwzględniają w swoich planach wejście od południa, gdyż nie wymagają one wtedy tak dużej mocy ogrzewania. Dzięki zastosowaniu izolacji termicznej wdmuchiwanej pod ciśnieniem mamy możliwość generowania zdecydowanie niższych rachunków.

Projekty domów parterowych tanich w budowie - jak wybrać projekt, aby dom był tani?