Dnia 27 czerwca 2019 roku po raz ostatni do zmiany służby stanął asp. Tomasz Nawrocki.
21 lat służby w podziale bojowym pokazało Tomka w jasnym świetle jako dobrego dowódcę a także odpowiedzialnego i sumiennego strażaka, który zawsze swym uśmiechem oraz pewnością siebie dodawał kolegom otuchy i podnosił na duchu w ciężkich chwilach. Zapamiętamy go jako człowieka, pogodnego i wrażliwego, chętnego do udzielenia pomocy jej potrzebującym. W działaniach ratowniczych wyróżniał się profesjonalizmem, ofiarnością i zaangażowaniem. Nasze codzienne kontakty sprawiły, że został naszym starszym kolegą i przyjacielem, który z pożytkiem wykorzystywał ogromny zasób wiedzy szkoląc młodszych kolegów strażaków.
Swoją służbę zawodową umiejętnie łączył z działalnością w OSP Skoki, piastując tam funkcje sekretarza. Brał również czynny udział w codziennym życiu jednostki ratowniczo-gaśniczej. Za swoje zaangażowanie był wielokrotnie nagradzany odznaczeniami i medalami w tym Brązowym Krzyżem Zasługi. Jego wszechstronne doświadczenie życiowe wykorzystywał podczas służby co niejednokrotnie przyczyniało się do jej dobra. Zwieńczeniem wieloletniej służby w szeregach Państwowej Straży Pożarnej było w bieżącym roku zajęcie II miejsca w plebiscycie ,,Poznański Strażak Roku”.
Po uroczystej zmianie służby, nasz emeryt zaprosił wszystkich kolegów na kawę i słodki poczęstunek.
Żegnamy Cię z naszych szeregów z nieukrywanym żalem. Życzymy zdrowia, wszelkiej pomyślności, osobistej satysfakcji oraz odwagi w spełnianiu marzeń. Liczymy, że na zaopatrzeniu emerytalnym będziesz nas odwiedzał wzorem innych aktywnych emerytów pożarnictwa.

sporządził : asp. Przybyła Rafał

Galeria: