Beatlesy po jazzowemu - Imienowski Jazz Set zapowiada wyjątkowy wieczór

W Poznaniu zabrzmią znane melodie The Beatles w zupełnie innej odsłonie - subtelnej, improwizowanej i czasem zaskakującej. Muzycy zapowiadają program oparty na piosenkach takich jak “Hey Jude” czy “Let It Be”, a koncert promuje płytę “Jazz Side of Abbey Road”. Publiczność ma spodziewać się łącznika między popową klasyką a jazzową swobodą.
- Zmiana terminu i program w pigułce
- Skład zespołu i muzyczne doświadczenie stojące za projektem
Zmiana terminu i program w pigułce
Koncert został przeniesiony z terminu 09.10.2025. W repertuarze znajdą się przekrojowe utwory skomponowane przez członków The Beatles, od ballad po bardziej energiczne numery, zaprezentowane w autorskich aranżacjach jazzowych. Wśród zapowiedzianych kompozycji pojawiają się między innymi:
- “Hey Jude”
- “Get Back”
- “Let It Be”
- “Michelle”
- “Yesterday”
- “Come Together”
Koncert promuje album “Jazz Side of Abbey Road”, na którym materiał Beatlesów zyskuje nowe brzmienie dzięki improwizacji i sekcyjnemu współgraniu.
Skład zespołu i muzyczne doświadczenie stojące za projektem
W programie wystąpi formacja pod nazwą “Imienowski Jazz Set” w składzie:
- Tomasz Imienowski - gitarzysta basowy i kompozytor; związany z muzyką od dzieciństwa, współpracował z Teatrem Ateneum w Warszawie, zagrał około tysiąca koncertów w kraju i za granicą oraz pojawił się na koncertowym DVD Wojtka Pilichowskiego.
- Bartosz Krzywda - pianista, autor aranżacji i producent; absolwent Liceum Muzycznego w Elblągu , lider projektów autorskich (m.in. Dream Power, Elefunk), laureat nagród artystycznych w Elblągu i autor muzyki do filmów i spektakli.
- Michał Lasota - perkusista, absolwent wydziału jazzu Akademii Muzycznej we Wrocławiu ; współpracował z artystami sceny krajowej i teatrami, m.in. z Teatrem Muzycznym im. D. Baduszkowej w Gdyni.
Wspólne doświadczenia i różne muzyczne drogi członków zespołu mają przełożyć się na żywy, sekcyjny drive i swobodę improwizacji, które zreinterpretują dobrze znane melodie.
Bilety, rezerwacje i informacje o koncercie - telefon: 513 207 643.
Informacja o dostępności wydarzenia dla osób z niepełnosprawnościami: brak informacji.
Wartość dla słuchacza jest prosta - spotkanie dwóch światów: rozpoznawalne tematy i hymn popkultury oraz język jazzu, który pozwala na nowe narracje i solo. Dla mieszkańców Poznania to okazja, by usłyszeć Beatlesów z innej perspektywy - nie jako muzealny repertuar, lecz jako materiał do współczesnej muzycznej rozmowy.
na podstawie: Urząd Miasta Poznania.
![]()
Ostatnie Artykuły

Makaron, ziemniaki i iluzja. Nietypowe warsztaty w Poznaniu

Dzieci stworzą portrety emocjonalne podczas warsztatów w Poznaniu

Mir Bud na Winogradach. Niepozorna pracownia pokazuje wielkie pasje

Nowa pętla autobusowa w Kicinie. Sześć linii zmieni miejsce postoju

Skatepark na Wyspie zostanie przebudowany. Powstaną dwie strefy jazdy

Pożar sauny na pływalni Rataje. Nieczynna cała hala basenowa

Piątkowska zostanie bez przejazdu. Weekendowe utrudnienia w Poznaniu

Węzeł Wierzbięcice zmienia trasę przejazdu. Utrudnienia także przy Ratajczaka

Maraton, koncert i spacer. Trzy propozycje z powiatu poznańskiego w Radiu Poznań

„Zdzisiek” w Teatrze Nowym zamienia historię Poznania w łobuzerską balladę

Utrudnienia na kilku ulicach Poznania. Trwają prace przy nawierzchni

Wnuk Arkadego Fiedlera ruszył śladem książki o śpiewających rybach

Po meczu Lecha łatwiej wrócić do domu. ZTM wzmacnia komunikację

Dwa światy na jednych półkoloniach. Dzieci uczą się angielskiego i chińskiego
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia Błogosławionej Poznańskiej Piątki w Poznaniu - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Komenda Miejska Policji w Poznaniu - kontakt, komisariaty, wydziały
- Ośrodek dla Bezdomnych nr 1 w Poznaniu - kontakt, pomoc i wsparcie
- Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu - kontakt, godziny, programy wsparcia
- Dom Kultury "Stokrotka" w Poznaniu - kontakt, godziny i oferta
- Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu - kontakt, bilety, Scena Wspólna i dostępność
