W hali Rokietnickiego Ośrodka Sportu odbył się finał mistrzostw Wielkopolski w mini siatkówce dziewcząt w ramach Rozgrywek Kinder+Sport. W zawodach, które wsparł m.in. powiat poznański, udział wzięły 32 drużyny z całego województwa. W tym gronie kapitalnie zaprezentowały się dziewczyny z UKS Lider Rokietnica, które w rywalizacji czwórek nie miały sobie równych.

W pierwszej fazie rywalizacji młode siatkarki z Rokietnicy pokonały SP 15 Poznań, UKS 9 Leszno oraz Siatkarza Jarocin. Te zwycięstwa dały im awans do półfinału, w którym zmierzyły się z Energetykiem Poznań. Starcie z ekipą ze stolicy Wielkopolski było bardzo zacięte i o tym, kto wygra decydował tie brak. W nim rywalki prowadziły już 10:8, ale Liderki potrafiły odwrócić losy meczu.

Podobny scenariusz miało finałowe starcie z UKS Śmigiel. I w tym przypadku lepsze okazały się podopieczne trenerki Doroty Szyszki, zostając tym samym mistrzem Wielkopolski. UKS Lider miał również swój zespół w rywalizacji trójek. W tym przypadku dziewczyny z Rokietnicy trafiły jednak do bardzo mocnej grupy i ostatecznie zostały sklasyfikowane na dziesiątym miejscu. Nieco wyżej, bo na szóstej pozycji skończyły rywalizację zawodniczki z SKS Murowana Goślina.

 

Wyniki “dwójek”
1. MUKS Jantar Kalisz 3
2. UKŻPS Kościan
3. UKS Piątka Turek
4. SKF KS Poznań 1
5. TKS Siatkarz Jarocin 1
6. MKS MOS Śrem 1
7. MKS Trzcianka
8. UKS Szamotulanin Szamotuły 1
9. UKS Kaniasiatka Gostyń 1
10. MKS Trzcianka 3
11. UKS Szamotulanin Szamotuły 2
12. MKS Nasz Jarocin 1

Wyniki “trójek”
1. TKS Siatkarz Jarocin 1
2. SPS Volley Piła 1
3. Enea Energetyk Poznań 1
4. SP 27 Poznań 1
5. MUKS Jantar Kalisz 1
6. SKS Murowana Goślina 1
7. MKS Nasz Jarocin 1
8. Piast Poniec
9. I UKS Jedynka Poznań 1
10. UKS Lider Rokietnica 1
11. UKS Środa Środa Wlkp. 1
12. KS Siatkarz Koło 1

Wyniki “czwórek”
1. UKS Lider Rokietnica 1
2. UKS Śmigiel 1
3. Enea Energetyk Poznań 1
4. TKS Siatkarz Jarocin 1
5. UKS Hetman Sobieski Poznań 1
6. KS ASBL Piła
7. SP Czeszewo
8. UKS 9 Leszno 1