Mecz Lidera z MUKS Poznań był hitem ostatniej serii spotkań w 2. Lidze Kobiet. Obie drużyny przed spotkaniem w Swarzędzu nie zaznały jeszcze porażki. – Zapowiadał się zatem wyrównany mecz, ale skończyło się tylko na zapowiedziach. Bardzo zmotywowana pierwsza piątka naszego zespołu, którą tworzyły Dedio, Kotula, Wojdalska, Siwińska oraz Płóciennik od początku narzuciła swój styl gry. Dziewczyny grały szybko, pomysłowo, dobrze broniły i wymuszały mnóstwo przewinień – opisuje Marcin Madanowski, kierownik drużyny.

W efekcie, po 10 minutach było już 27:7 dla koszykarek z powiatu poznańskiego. – W pierwszej kwarcie rywalki miały na swoim koncie więcej fauli niż punktów 10:7 – dodaje Marcin Madanowski. Z czasem trener Anna Talarczyk zaczęła wprowadzać na parkiet młode wychowanki. I co najważniejsze, nie traciła na tym jakość gry. Lider spokojnie powiększał przewagę i licznie zgromadzona publiczność mogła oklaskiwać efektowną grę swarzędzanek. – Całą czwartą kwartę na boisku spędziły 16 i 15-stoletnie wychowanki Lidera, a i tak wygrały tę odsłonę 21:9 – dodaje.

Bardzo udany weekend zanotowały także młode koszykarki ze Swarzędza. W pierwszym sobotnim meczu, w lidze Kadetek B, Liderki pewnie pokonały zespół Olimpijczyka Ostrów 59:36, dominując przez całe spotkanie. Tego samego dnia, w meczu w rozgrywkach Młodziczki Starszej U14, zawodniczki z powiatu poznańskiego, które są rocznikowo młodsze, uległy po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu MUKS Kórnik 41:43. Prawie połowę punktów w tym spotkaniu zdobyła Ola Szuba, która jako jedyna jest z rocznika 2005.

– Ola swoimi dobrymi występami w rozgrywkach ligowych wywalczyła sobie nominację do kadry Wielkopolski na turniej półfinałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – mówi Marcin Madanowski. Warto w tym miejscu także dodać, że powołanie otrzymała również Malwina Piasecka. I to na konsultację szkoleniową młodzieżowej reprezentacji Polski U14, która odbędzie się w Zakopanem.

Tymczasem w niedzielę swój pierwszy historyczny mecz ligowy wygrały Liderki z rocznika 2007/08. – Dziewczyny w Koninie pokonały tamtejszy MKS MOS 70:31. Cały zespół zasłużył na pochwały, grając bardzo ambitnie i walecznie, a przy tym dobrze broniąc – twierdzi kierownik klubu ze Swarzędza. Najważniejszym meczem weekendu było jednak spotkanie Kadetek U16 w Szczecinie, w którym Liderki grały z MKS Kusy. – Ten mecz miał być sprawdzianem możliwości naszego zespołu – mówi Marcin Madanowski.

– Trener Anna Talarczyk bojowo nastawiła swój zespół do tego meczu i już do przerwy prowadziliśmy, choć tylko dwoma punktami. Druga połowa była już koncertowa w naszym wykonaniu. Fantastyczna obrona, którą chwalili nawet sędziowie, pozwoliła rywalkom zdobyć tylko 15 punktów przez 20 minut. Liderki same rzuciły 31 punktów i zwyciężyły 58:40 – opowiada kierownik zespołu ze Swarzędza.

Liderki bardzo wysoko pokonały MUKS Poznań (fot 2x HS Design – Lider Swarzędz facebook)

2. Liga Kobiet: Lider Basket Swarzędz – MUKS Poznań 89:31
Lider: Wojdalska 23, O. Flaszak 12, Dedio 10, Siwińska 10, Kotula 9, Płóciennik 8, W. Flaszak 6, Plackowska 5, Kasołka 4, Urbaniak 2, Burzyńska.

kadetki B: Lider Basket Swarzędz – Olimpijczyk Ostrów 59:36
Lider: Rubach 12, Turek 11, Krzywińska 11, Wieżewska 8, Fornalik 6, Sznajder 4, Czosnowska 4, Gibki 3, Socha, Szukalska, Kaczmarek, Kołodziejczak.

Młodziczka Starsza U14: Lider Basket – MUKSo Kórnik 41:43
Lider: Szuba 20, Walaszek 7, Kubiak 6, Gibki 4, Owczarz 2, Zawieja 2, Przespolewska, Maj, Łuczak, Szramkiewicz.

U10: MKS MOS Konin – Lider Basket Swarzędz 70:31
Lider: Łyżwińska 14, Sikora 14, Flaszak 11, Polak 10, Zając 8, Maj 4, Hirsch 4, Bącalska 3, Garstka 2, Kobylińska, Frąckowiak, Nawrot.

Kadetki U16: Kusy Szczecin – Lider Basket Swarzędz 40:58
Lider: Plackowska 18, Piasecka 12, Żukowska 10, Krzywińska 8, Kasołka 4, Turek 4, Rubach 2, Sznajder, Gibki, Fornalik.