Złamał dożywotni zakaz i przyspieszył na widok radiowozu - trafił do aresztu

FOT. Policja Poznań
Audi gwałtownie przyspieszyło i skręciło w drogę gruntową, gdy patrol zbliżył się do pojazdu. Policjanci z Komisariatu Policji w Mosinie zatrzymali kierowcę - po sprawdzeniu systemów wyszło na jaw, że od lat nie powinien wsiadać za kierownicę.
Policjanci z Komisariatu Policji w Mosinie patrolowali rejon, gdy ich uwagę zwróciło Audi A6. Kierujący na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył i skręcił w pobliską drogę gruntową, co skłoniło funkcjonariuszy do kontroli.
Po weryfikacji w policyjnych systemach ustalono, że 34-latek od ponad pięciu lat objęty jest dożywotnim zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zakaz nałożono w związku z wielokrotnymi przypadkami jazdy w stanie nietrzeźwości w latach ubiegłych.
Mężczyzna został zatrzymany, a samochód odholowano na policyjny parking. Śledczy zakwalifikowali czyn jako recydywa. Prokuratura złożyła wniosek o trzymiesięczny tymczasowy areszt wobec podejrzanego, a sąd przychylił się do tego wniosku, wskazując na skrajne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz rażący brak poszanowania wcześniejszych orzeczeń sądu.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karnego, mężczyźnie grozi kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.
Policjanci przypomnieli, że sądowy zakaz prowadzenia pojazdów to środek mający chronić życie i zdrowie uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze apelują o reagowanie na nieodpowiedzialne zachowania na drodze i zgłaszanie ich pod numer alarmowy.
na podstawie: KMP Poznań.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Poznań). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Pierwsza akademia sołtysów w powiecie połączyła wiedzę i życzliwość

W Enigmie rusza rodzinna strefa, gdzie szyfry stają się zabawą

Ekonomiczna Piątka wraca nad Maltę z biegiem i marszem na start

Dziewięć odsłon jogi w jednym dniu i finał z nidrą

Mosina zatańczyła na pełnych obrotach a hala ledwo pomieściła 1100 uczestników

W Swarzędzu świętowano 35 lat stowarzyszenia, które od lat daje podopiecznym skrzydła

Poznańska GaMA Libre stawia na poetów, którzy piszą o pisaniu
![[PIŁKA RĘCZNA] Liga Centralna – MKS Nielba Wągrowiec – ENEA WKS Grunwald Poznań 33:34. Jedna bramka dała poznaniakom cenną wygraną](/images/mecz/thumbnails/mks-nielba-wagrowiec-enea-wks-grunwald-poznan-11042026-3334.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Liga Centralna – MKS Nielba Wągrowiec – ENEA WKS Grunwald Poznań 33:34. Jedna bramka dała poznaniakom cenną wygraną
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga: Stal Stalowa Wola – Warta Poznań 0:1. Warta wygrywa w Stalowej Woli po golu Waliusia](/images/mecz/thumbnails/stal-stalowa-wola-warta-poznan-11042026-01.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga: Stal Stalowa Wola – Warta Poznań 0:1. Warta wygrywa w Stalowej Woli po golu Waliusia

Film o dwóch papieżach i rozmowa z reżyserką wracają do Szewskiej

Next Fest znowu rozkręca Poznań - trzy dni, które pachną nową muzyką

Rzemieślnicy z Murowanej Gośliny świętują 45 lat i stawiają na nowe pokolenie

Weekend w Poznaniu pęka w szwach - od Buñuela po Wściekłe Suki

