Konwent Powiatów Województwa Wielkopolskiego: Nowe twarze w starostwach
W siedzibie Starostwa Powiatowego odbył się pierwszy po wyborach Konwent Powiatów Województwa Wielkopolskiego, który przyniósł wiele zmian i nowości. Spotkanie było okazją do zapoznania się z nowymi członkami oraz wybrania nowych władz na kolejną kadencję.
  1. Konwent Powiatów Województwa Wielkopolskiego po wyborach.
  2. Wybór nowych władz konwentu.
  3. Młody starosta wśród uczestników.

W trakcie spotkania, które odbyło się w Starostwie Powiatowym, nowi starostowie mieli okazję do wzajemnego poznania się. Jak podkreślił starosta poznański Jan Grabkowski, konwent został nieco odmłodzony, a najmłodszy starosta ma zaledwie 30 lat!

To spotkanie było również okazją do wyboru nowych władz na kolejną kadencję. Jan Grabkowski poinformował, że został wybrany przewodniczącym Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego oraz delegatem na Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego. „Dziękuję za zaufanie, a mojemu koledze Lechowi Janickiemu, wicestaroście ostrzeszowskiemu, bardzo dziękuję za wieloletnie przewodniczenie konwentowi” – dodał Grabkowski.

Nowe władze konwentu mają przed sobą wiele wyzwań, a ich działania będą miały bezpośredni wpływ na rozwój regionu. Wybór młodego starosty pokazuje, że przyszłość powiatów województwa wielkopolskiego może być pełna energii i nowych pomysłów.


Na podst. Starostwo Powiatowe w Poznaniu