Startuje Enea Poznań Open 2024 - tenisowe emocje na Golęcinie
Już 16 czerwca rusza kolejna edycja prestiżowego turnieju tenisowego Enea Poznań Open 2024. Wydarzenie odbędzie się na kortach w Parku Tenisowym Olimpia na Golęcinie, gdzie kibice będą mogli wspierać młodych zawodników na początku ich kariery. Turniej zakończy się finałem 22 czerwca.
  1. Rozpoczęcie turnieju: 16 czerwca.
  2. Finał: 22 czerwca.
  3. Wstęp wolny od 16 do 19 czerwca.
  4. Specjalna akcja dla dzieci: 17-20 czerwca.

Turniej Enea Poznań Open to doskonała okazja do zobaczenia na żywo przyszłych gwiazd światowego tenisa. Od 1992 roku odbywa się w Parku Tenisowym Olimpia, z małą przerwą, budując swoją historię i prestiż.

W tym roku z numerem jeden rozstawiony będzie Argentyńczyk Camilo Ugo Carabelli, plasujący się na 110. miejscu w rankingu ATP. Jego głównym rywalem będzie Hiszpan Albert Ramos-Vinolas, który osiem lat temu dotarł do ćwierćfinału French Open i był 17. zawodnikiem na świecie.

Polscy kibice również mają powody do radości, ponieważ w turnieju weźmie udział Maks Kaśnikowski, który dostał się z listy rankingowej. Na dziką kartę może liczyć Kamil Majchrzak, pracujący nad odbudową swojej pozycji w rankingu ATP. Możliwe, że do zawodów dołączy także Pablo Carreno-Busta, zwycięzca z 2015 roku.

Jak co roku, turniej nie tylko dostarcza emocji sportowych, ale również angażuje społeczność lokalną. Organizatorzy przygotowali specjalną akcję "Z klasą na korty", skierowaną do dzieci. W ramach tej inicjatywy najmłodsi będą mieli możliwość nauki podstaw gry w tenisa oraz szansę na zdobycie całorocznego szkolenia tenisowego.

Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania, podkreśla znaczenie tego wydarzenia: "To zaszczyt, że Miasto Poznań może co roku wspierać organizację tego turnieju. To tutaj pierwsze kroki stawiali i zwyciężali późniejsi liderzy rankingu ATP - Marat Safin, Jewgienij Kafielnikow czy Juan Carlos Ferrero. Wygrywał tu również Hubert Hurkacz."

Wstęp na turniej będzie wolny od niedzieli do środy (16-19 czerwca). Bilety będą obowiązywać od czwartku do soboty (20-22 czerwca), przy czym w czwartek można wejść za darmo, przynosząc 10 zużytych piłek tenisowych. Organizatorzy zachęcają również do przybycia na Golęcin rowerem, dla którego przygotowano specjalny parking.

W ubiegłym roku w grze pojedynczej triumfował Argentyńczyk Mariano Navone, który dzięki zwycięstwu w Poznaniu znacząco awansował w rankingu ATP, osiągając 31. miejsce. W grze podwójnej najlepszy okazał się Polak Karol Drzewiecki, grający w parze z Czechem Petrem Nouzą.

Losowanie turnieju głównego odbędzie się 15 czerwca, a dzień później rozpoczną się kwalifikacje. Finały, zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej, odbędą się w sobotę, 22 czerwca.


Wg inf z: Urząd Miasta Poznania