Rusza drugi etap programu mieszkaniowego
Nowe drzwi otwierają się przed mieszkańcami szukającymi komfortowego lokum! Rusza drugi etap programu mieszkaniowego, który zapewni stabilne i przystępne cenowo warunki najmu. To szansa na nowy rozdział w życiu dla wielu rodzin i osób marzących o własnym kącie w naszym mieście.
  1. Rozpoczęcie naboru wniosków 15 kwietnia – trwa do końca maja.
  2. 353 komfortowe mieszkania czekają na najemców w nowo powstających budynkach.
  3. Możliwość skorzystania z dopłat do czynszu, obniżając koszty utrzymania.
  4. Nowe zasady najmu – umowy na czas nieokreślony, zapewniające większą stabilność.

W sercu naszego miasta, na Strzeszynie, powstają nowe mieszkania, które już niebawem mogą stać się domem dla wielu rodzin i osób indywidualnych. To właśnie tutaj, w ramach drugiego etapu programu mieszkaniowego, oferujemy 353 lokali wykończonych "pod klucz".

Program skierowany jest nie tylko do obecnych mieszkańców, ale również do tych, którzy planują tutaj przenieść swoje życie. Z myślą o różnorodnych potrzebach przyszłych najemców, przygotowano mieszkania o zróżnicowanym metrażu – od 30 do 67 m², w tym lokale dostosowane do osób z niepełnosprawnością ruchową.

Atrakcyjność programu "POZnań - i zamieszkaj" podnosi możliwość skorzystania z dopłat do czynszu, co jest szczególnie ważne dla osób, które szukają sposobu na obniżenie kosztów życia. Dodatkowo, dzięki zmianom przepisów, najemcy mogą cieszyć się większą stabilnością dzięki umowom na czas nieokreślony.

Aby wziąć udział w programie, kandydaci muszą spełnić określone kryteria dochodowe. Ważne jest również, aby aplikujący nie mieli tytułu prawnego do innego mieszkania na terenie miasta lub zobowiązali się do jego zbycia przed podpisaniem umowy najmu. Proces selekcji wniosków opiera się na ustalonych kryteriach pierwszeństwa, które premiują m.in. rodziny z dziećmi czy osoby rozliczające podatki lokalnie.

Nabór wniosków odbywa się zarówno elektronicznie, jak i tradycyjnie, w biurze miasta. To wyjątkowa okazja, by znaleźć stabilny i komfortowy dom w ramach programu, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem i uznaniem mieszkańców.


Urząd Miasta w Poznaniu