Czasowe zmiany na ul. Małe Garbary
Uwaga mieszkańcy! Nadchodzi czas zmian w układzie drogowym przy Małych Garbarach. Przygotujcie się na chwilowe utrudnienia i poznajcie szczegóły organizacji ruchu w związku z nową inwestycją!
  • Ograniczenia w ruchu na ulicy Małe Garbary związane z budową drogi dla rowerów.
  • Prace rozpoczną się 7 lutego i potrwają do 23 lutego.
  • Skutki dla kierowców: zamknięcie pasa ruchu i zmiany w możliwości skrętu w prawo.
  • Prace budowlane będą odbywać się w godzinach poza szczytem, by minimalizować niedogodności.
  • Apel o ostrożność i uwagę na nowe oznakowanie.

W najbliższych dniach mieszkańcy korzystający z ulicy Małe Garbary będą musieli dostosować się do nowej organizacji ruchu. Wszystko to za sprawą planowanej budowy drogi rowerowej, która wprowadzi istotne modyfikacje w dotychczasowym układzie komunikacyjnym. W związku z koniecznością przebudowy krawężnika, od 7 lutego zostanie wyłączony pas do skrętu w prawo, co bezpośrednio wywoła pewne ograniczenia dla kierowców.

Niemniej jednak, aby zminimalizować niedogodności dla uczestników ruchu, prace zostaną zaplanowane w godzinach 8:00 do 15:00. To strategiczne rozwiązanie ma na celu uniknięcie kluczowych godzin szczytu i zapewnienie płynności ruchu w pozostałej części dnia. Kierowcy powinni również zwrócić uwagę na zmiany w dostępności skrętów, gdyż podczas prac możliwe będzie skorzystanie z pasu ruchu prosto na skręt w prawo z ul. Małe Garbary w ul. Garbary.

Mieszkańcy i użytkownicy drogi powinni również zwrócić szczególną uwagę na oznakowanie, które zostanie zmodyfikowane, by odzwierciedlać aktualną organizację ruchu. Jest to jak płynąca rzeka – nieuchronność zmian wymusza na nas potrzebę dostosowania się do nowych warunków, by wspólnie płynąć z prądem i zapewnić bezpieczeństwo na drogach. Zachęcamy do zachowania ostrożności podczas tych tymczasowych, ale niezbędnych zmian w przestrzeni miejskiej.


Źródło: ZDM Poznań