Szklane okrycie pergoli sprawi, że nic nie ograniczy Twojego relaksu na łonie natury. Nawet w chłodniejszych porach roku będziesz cieszyć się tarasem, podziwiając widok ogrodu. Gdy nadejdzie jesień, zobaczysz barwny dywan liści na trawniku. Szklany dach w Poznaniu to doskonałe rozwiązanie dla właścicieli rezydencji. Oczywiście, zapraszamy także właścicieli restauracji i hoteli. Pergola z szklanym dachem nadaje obiektowi nowoczesny charakter.

Dachy Szklane Poznań

Szklane pokrycie tarasu w Poznaniu — propozycja dla wymagających klientów

Szklane dachy tarasowe to coś innego niż ogrody zimowe. Te są przeznaczone do użytku przez cały rok. Zadaszenia szklane są składnikiem pergoli. Dzięki nim na tarasie możesz przebywać od późnej wiosny do wczesnej jesieni. Szklany dach chroni przed warunkami atmosferycznymi — wiatrem, palącym słońcem lub deszczem. Nasze nowoczesne i wytrzymałe dachy ze szkła opierają się na profilach aluminiowych. Zadowolą one klientów, którzy chcą urozmaicić architekturę domu, restauracji czy hotelu.

Okrycia szklane, czyli sposób na ochronę tarasu

Okrycia szklane to sposób na zabezpieczenie tarasu z pergolą (szczególnie jeśli na nim znajdują się ekskluzywne meble).

Szkło przepuszcza promienie słoneczne, więc mogą być potrzebne dodatkowe tekstylne zasłony. Natomiast jeśli planujesz przebywać na tarasie także jesienią i wczesną wiosną, wyposaż pergolę w promienniki ciepła.

Zalety dachu ze szkła

Wiesz już, że szklany dach chroni przed słońcem, deszczem i wiatrem. Ale to nie wszystko. Zalety tego typu okrycia są znacznie szersze.

Jeśli zdecydujesz się na pergolę z szklanym dachem, zyskasz więcej przestrzeni życiowej. Na zadaszonym tarasie lub balkonie możesz przebywać niezależnie od pory roku. To również sposób na przedłużenie salonu. Będzie on pełen światła słonecznego, zwłaszcza jeśli szklany dach jest od strony południowej lub południowo-wschodniej.

Okrycia szklane przedłużają nie tylko salon, ale także ogród. Wiosną i latem granice między nim a domem zacierają się. To właśnie pod zadaszoną pergolą spędzisz czas z rodziną i przyjaciółmi, niezależnie od kaprysów pogody.

Dzięki szklanemu dachowi Twoja rezydencja zyska nowoczesny charakter. Urozmaicisz architekturę budynku, podnosząc jednocześnie jego wartość rynkową. Okrycia szklane, jakie proponujemy, posiadają szyby o niskim współczynniku przewodzenia ciepła. Dzięki temu nawet w upalne dni swobodnie korzystasz z uroków tarasu (bez ryzyka szkodliwego promieniowania UV).

Szkło, które wypełnia profile aluminiowe, posiada właściwości antywłamaniowe. Oznacza to, że na tarasie możesz czuć się całkowicie bezpiecznie. Zaletą dachu ze szkła jest również estetyka — każdy projekt dostosowujemy do architektury budynku. Tak, aby dom mieszkalny lub obiekt stały się jeszcze bardziej atrakcyjne wizualnie.

Aranżacja pergoli z szklanym dachem Poznań

Pergola z szklanym dachem to zabezpieczenie tarasu. Warto go urządzić z pomysłem, podkreślając, że taras jest przedłużeniem ogrodu. Atmosferę stworzą latarenki, lampki i girlandy. To one oświetlą przestrzeń pergoli, sprawiając, że wieczór spędzony pod nią będzie jeszcze bardziej magiczny. Gdy spojrzysz w górę przez przeszklony dach, dostrzeżesz niezliczone gwiazdy. Ten widok zatrzymasz w pamięci do kolejnego lata.

Postaw na wygodne meble tarasowe. Dobrze sprawdzą się sofa, fotele, a nawet szezlong. Wybieraj lekkie meble, byś mógł je łatwo przestawiać, gdy słońce świeci zbyt mocno.

Dzięki zabezpieczeniu tarasu, nie musisz decydować się na wodoodporne materiały. Swobodnie możesz używać ręcznie wykonanych, kolorowych poduszek, które udekorują tarasową sofę.

Wypoczynek na tarasie własnego domu to prawdziwe wakacje. W letnich miesiącach, gdy nie podróżujesz, korzystasz z uroków natury i słońca. Szklane dachy są propozycją dla tych, którzy szukają wytchnienia na świeżym powietrzu, chcą przedłużyć salon lub ogód, a także podnieść wartość swojej posiadłości.

Marzysz o dachu szklanym nad Twoim tarasem? Firma Verandino pomoże spełnić te marzenia! Zapoznaj się z ofertą na stronie Verandino.