W najbliższą niedzielę, 3 grudnia, na miejskiej choince stojącej na placu Kolegiackim zabłysną setki światełek. Chwilę później można będzie obejrzeć pokaz akrobacji oraz posłuchać muzycznych zimowych hitów.

Świętowanie na placu Kolegiackim rozpocznie się w niedzielę o godz. 17:00. Miejską choinkę uroczyście rozświetli Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. Następnie wszyscy poznaniacy i poznanianki zebrani na placu będą mogli obejrzeć pokaz akrobatów. W świąteczny nastrój wprowadzą muzyczne hity - od klasyki po rockowe brzmienia - w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego i wokalistów znanych z programu The Voice of Poland.

Atrakcje przez cały grudzień

Warsztaty rękodzieła, koncerty, spektakle teatralne czy wspólne dekorowanie choinki - to tylko część atrakcji, które w grudniu czekać będą na odwiedzających poznańskie rynki. W tym roku, poza jarmarkiem na placu Wolności, klimat świąt będzie można poczuć również na rynkach: Łazarskim, Jeżyckim, Wildeckim, a także w sercu Śródki i na ul. Święty Marcin. 

Wyjątkowy Jarmark

W tym roku jarmarki można odwiedzać w dwóch lokalizacjach - na pl. Wolności i Międzynarodowych Targach Poznańskich. Na placu Wolności na gości czeka ponad 60 wystawców z całego świata, którzy prezentują swoje wyroby. Nie brakuje też stoisk z jedzeniem - są na nich m.in. wyjątkowe przysmaki zza oceanu - amerykańskie corndogi, owocowe fondue, aromatyczny bigos czy jadalne kasztany. Przygotowano też bogaty program kulturalny: ponad 30 dni wydarzeń, które obejmują nie tylko koncerty i barwne przedstawienia, ale także dni tematyczne. 

Wiele atrakcji czeka także na MTP. Stoi tam już największe w mieście młyńskie koło oraz jedyne w Poznaniu lodowisko pod chmurką. Znajduje się tam też domek Świętego Mikołaja, karuzela wenecka, autodrom, mirror cube, gadający Łoś Marcin, strzelnica, iluminacje świetlne czy symulator lotu saniami. Do tego bogata oferta gastronomiczna i stoiska z rękodziełem. Więcej informacji na stronie poznan.pl.

AW