W piątek, 26 maja, rozpoczną się zasadnicze prace przy remoncie nawierzchni jezdni na ul. Inflanckiej. Po ich zakończeniu kierowcy będą mogli poruszać się w bardziej komfortowych warunkach.

Roboty będą prowadzone na odcinku ulicy pomiędzy ul. Pawią a ul. Piłsudskiego. Obecnie w wielu miejscach nawierzchnia jest mocno zdegradowana. Dlatego zostanie usunięta, a w jej miejsce ułożona nowa.

Trwające od zeszłego tygodnia prace nie powodują większych utrudnień. W piątek, 26 maja, rozpocznie się frezowanie północnej jezdni. Dlatego konieczne jest wprowadzenie tymczasowych zmian w organizacji ruchu.

W pierwszym etapie prac - od 26 maja do 12 czerwca - na odcinku ul. Inflanckiej obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy od ul. Pawiej w kierunku ul. Piłsudskiego po jezdni południowej. Prędkość maksymalna pojazdów w rejonie robót zostanie ograniczona do 30 km/h. Utrzymane zostaną wyjazdy z ulic osiedlowych w ul. Inflancką w stronę ul. Piłsudskiego.

W drugim etapie - od 13 do 30 czerwca - ruch jednokierunkowy ul. Inflancką zostanie przeniesiony na jezdnię północną, a pozostałe zmiany zostaną utrzymane. Objazd na czas remontu został wytyczony ulicami: Inflancką, Bobrzańską i Żegrze. W związku z pracami zmienioną trasą pojadą autobusy linii nr 152.

Szczegóły można znaleźć na stronie ZTM.

ZDM