W tym roku wśród internetowych aukcji dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znalazło się kilka wyjątkowych ofert. Swoje propozycje przedstawił m.in. prezydent miasta, dyrektorka Zoo czy półfinalistka tegorocznego Australian Open, Magda Linette.

"Pomorsuj z prezydentem Jackiem Jaśkowiakiem" - w taki sposób tegoroczny finał WOŚP postanowił wesprzeć prezydent Poznania. Wylicytować można wspólne morsowanie z saunowaniem w "Centrum morsów" w poznańskim Strzeszynku. Taka forma aktywności może wzmocnić odporność i poprawić jakość zdrowia. Z uwagi na rozmiary sauny zwycięzca licytacji może przyjść na spotkanie sam lub w towarzystwie maksymalnie 2 osób. Licytować można pod tym linkiem

Morsowanie to nie jedyna aktywność, jaką wystawił na aukcje Jacek Jaśkowiak. Prezydent Poznania zaprasza także do wspólnego posadzenia drzewa w parku im. F. Chopina. Będzie to tulipanowiec amerykański - uzupełni on kolekcję tych zjawiskowych roślin na terenie parku. To szybko rosnący gatunek o wyjątkowych, ozdobnych liściach. Aukcja trwa do 7 lutego pod tym linkiem.

Na wspólne zwiedzanie Centrum Szyfrów Enigma zaprasza Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta miasta. To okazja na odwiedzenie unikatowego miejsca, w którym można bliżej poznać historię złamania szyfru Enigmy przez polskich matematyków. Ponadto zwycięzca licytacji wraz z zastępcą prezydenta udadzą się na wspólny obiad do jednej z poznańskich restauracji serwującej kuchnię wielkopolską. Licytować można pod tym linkiem.  

Fani zwierząt mają niepowtarzalną okazję na specjalną wycieczkę po Nowym Zoo wraz z jego dyrektorką, Ewą Zgrabczyńską. Zwycięzca wraz z osobami towarzyszącymi (maksymalnie 4) odwiedzą ulubione zwierzęta dyrektorki, a także poznają działania zoo "od kuchni" i zobaczą na co dzień niedostępne dla zwiedzających miejsca. Nagroda będzie do odebrania od kwietnia do września tego roku. Licytować można pod tym linkiem

Coś specjalnego czeka także na kibiców Lecha Poznań. Do zdobycia jest bowiem koszulka Kolejorza z sezonu 2009/2010 wraz z podpisami Roberta Lewandowskiego i Sławomira Peszki, którzy w tym czasie reprezentowali barwy klubu. Koszulka jest w rozmiarze L, z numerem 13. Licytować można pod tym linkiem.

Entuzjaści nieco bardziej niszowych sportów mają okazję wygrać indywidualny trening curlingu pod okiem certyfikowanego trenera. Ta dyscyplina sportu swoje korzenie ma w średniowiecznej Szkocji. Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich curling zadebiutował w 1998 roku w Nagano. Trening przewidziany jest dla maksymalnie 5 osób i potrwa około półtorej godziny. Będzie można go odbyć w lutym lub marcu na lodowisku Chwiałka w Poznaniu. Licytować można pod tym linkiem.

Pozostając w sportowym klimacie, wylicytować można kolację z urodzoną w Poznaniu tenisistką, Magdą Linette. Zawodniczka reprezentowała dwukrotnie Polskę na Igrzyskach
Olimpijskich, ma na swoim koncie dwa zwycięstwa w turniejach WTA i jest obecnie drugą najwyżej sklasyfikowaną polską tenisistką. Miejsce kolacji pozostanie niespodzianką, gdyż coś specjalnego wybierze sama zawodniczka. Licytować można pod tym linkiem.

Kolejnym interesującym fantem jest statuetka Pawła Edmunda Strzeleckiego - polskiego podróżnika, geologa, odkrywcy i badacza żyjącego w XVIII i XIX wieku. Figurka z numerem 2 jest jedną z 24 sztuk wykonanych na zlecenie firmy Envirotech z Poznania, by uhonorować postać P. E. Strzeleckiego w związku z przypadającą w tym roku 150. rocznicą śmierci podróżnika. Sejm RP podjął uchwałę ustanawiającą P. E. Strzeleckiego jednym z patronów 2023 roku. Licytować można pod tym linkiem.

Coś dla siebie znajdą też fani poznańskiej bimby. Do wylicytowania jest bowiem model tramwaju Solaris Tramino S100 w skali 1:87 VK Modelle oraz zestaw upominków. Wśród nich maskotka Jamnika - symbol firmy Solaris Bus&Coach oraz brelok z jej logiem czy kalendarz ścienny. Licytować można pod tym linkiem

Kto woli prawdziwe tramwaje, może wybrać się na przejażdżkę tym środkiem transportu z Krzysztofem Dostatnim, prezesem MPK w Poznaniu. Szansa jest tym większa, że licytacje są dwie. Typ tramwaju, którym odbędzie się przejazd, a także jego termin i trasa zostaną ustalone indywidualnie ze zwycięzcami. Czas trwania to maksymalnie dwie godziny. Licytować można pod dwoma linkami: tu oraz tu

Wielkopolski Automobilklub przygotował na finał WOŚP atrakcje na Torze Poznań. Za dowolną wpłatę do puszki będzie można przejechać się z zawodnikami na co dzień biorącymi udział w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Już teraz wylicytować można m.in. dzień za kółkiem z DriveSquad Tor Poznań. Wszystkie licytacje i atrakcje organizowane tego dnia na torze, będą na bieżąco aktualizowane na stronie Finał WOSP Automobilklub Wielkopolski.

Finał 31. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 29 stycznia. W tym roku pieniądze zbierane są na zakup sprzętu do wczesnego wykrywania i leczenia sepsy.

BL