W czwartek, 10 listopada, będzie można kupić kolejne zegarki, jakie wyprzedaje Biuro Rzeczy Znalezionych Miasta Poznania. Przedmioty wystawione na aukcji w ubiegłym tygodniu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem - 47 sztuk zostało sprzedanych w jeden dzień. 

Sprzedaż zegarków to część procedury zagospodarowania depozytów, które zgodnie z prawem przeszły na własność powiatu. Przedmioty będzie można kupić za pośrednictwem platformy Allegro. Aby znaleźć oferty, należy w wyszukiwarce portalu w kategorii "sprzedawcy" odszukać użytkownika "BRZUMPoznan" lub przenieść się bezpośrednio za pomocą linku allegro.pl/uzytkownik/BRZUMPoznan (oferty będą widoczne od 10 listopada). 

Sprzedaż odbywać będzie się w trybie "kup teraz" dlatego oferty widoczne są do momentu zakupu przez użytkownika, a w przypadku braku chętnych będzie trwać 10 dni i zostanie ponowiona. W późniejszym czasie do sprzedaży trafią również inne rzeczy, w tym m.in. biżuteria. Wystawione na sprzedaż rzeczy to przedmioty sprawne, oryginalne, ale używane. 

Tym razem na aukcję trafią zegarki marek takich jak Daniel Wellington, Tommy Hilfiger, Pierre Cardin czy Longines.

Biuro Rzeczy Znalezionych działa w budynku urzędu miasta przy placu Kolegiackim 17. Można tam przynieść przedmioty, które zostały znalezione w Poznaniu. Jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00 - to najlepsze miejsce, do którego można odnieść zgubę lub zgłosić poszukiwanie zagubionej rzeczy.

Gdy przedmiot trafi do Biura Rzeczy Znalezionych, jego właściciel ma dwa lata na jego odebranie. Przez ten czas pracownicy biura robią, co w ich mocy, by ustalić, czyja zguba trafiła do depozytu. Nie zawsze jednak ustalenie właściciela jest możliwe. Jeśli po dwóch latach nikt się nie zgłosi, rzeczy przechodzą na osobę, która je znalazła - o ile odbierze je w wyznaczonym terminie. Jeśli tak się nie stanie, właścicielem depozytu zostaje Miasto Poznań.

AW