Wynajem rusztowań - kiedy takie rozwiązanie jest opłacalne?

Dobrze prosperujące firmy remontowo-budowlane zazwyczaj dysponują własnym sprzętem, jednak wynajem rusztowań wciąż cieszy się sporą popularnością wśród innych grup. Kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie, aby zaoszczędzić, a jednocześnie wykonać wszelkie prace na czas?

Wynajem rusztowań dla początkujących przedsiębiorców

Na wynajem rusztowań decydują się przede wszystkim początkujący przedsiębiorcy, działający w branży budowlano-remontowej, choć nie tylko. Nie ma tutaj znaczenia, czy chodzi o inwestorów, firmy oferujące naprawę elewacji lub firmy sprzątające. Rusztowania pomagają im wykonywać różnego typu prace na wysokościach, bez konieczności posiadania własnego sprzętu. Jest to bardzo istotne, zwłaszcza gdy rozkręcamy biznes i nie dysponujemy zbyt wysokim kapitałem na start. Wynajem rusztowań okazuje się opłacalnym rozwiązaniem, które pozwala w lepszy sposób zarządzać posiadaną gotówką. Zasady są bardzo proste:

  • wynajmujemy rusztowanie na określony z góry czas,

  • płacimy tylko wtedy, gdy korzystamy ze sprzętu,

  • możemy wynająć różnego rodzaju rusztowania, zależnie od tego, jakie akurat prace będziemy wykonywać.

Warto mieć na uwadze, że wynajem rusztowań stanowi dla przedsiębiorcy koszt uzyskania przychodu, o ile zostanie potwierdzony fakturą.

Oferta dla osób prywatnych

Niektóre prace remontowe osoby prywatne są w stanie wykonać we własnym zakresie, zwłaszcza jeśli posiadają pewną wiedzę oraz doświadczenie w tej materii. Dlatego też oferta wynajmu rusztowań skierowana jest także do nich. Firmy trudniące się najmem rusztowań cieszą się dużym zainteresowaniem właścicieli domów jednorodzinnych czy ogródków działkowych zwłaszcza w sezonie wiosennym oraz letnim, kiedy to najczęściej przeprowadza się różnego typu prace na zewnątrz. Co istotne, rusztowanie może być również pomocne przy wykonywaniu prac ogrodniczych. Nierzadko bowiem musimy podciąć gałęzie naprawdę wysokiego drzewa czy skrócić sporych rozmiarów krzew, do których trudno dosięgnąć, stojąc na drabinie. Osoby prywatne, podobnie jak przedsiębiorcy, muszą pamiętać o zasadach bezpieczeństwa w kontekście wykonywania prac wysokościowych. Warto zadbać o dodatkową ochronę, na przykład w postaci kasku.

Rusztowania dostępne od ręki

Obecnie nietrudno znaleźć firmę, która zajmuje się wynajmem rusztowań zarówno w krótkim, jak i w długim okresie. Wynajem rusztowań Poznań to oferta skierowana do przedsiębiorców oraz do osób prywatnych, jednak zasady współpracy ustalane są zawsze indywidualnie. W większości przypadków rusztowania dostępne są od ręki, lecz w przypadku wynajmu długoterminowego warto skontaktować się wcześniej i ustalić wszelkie szczegóły. Dzięki temu możemy być pewni, że prace zostaną wykonane na czas.