W poniedziałek, 3 października, rozpocznie się remont nawierzchni ul. Murawa na odcinku od ul. Lechickiej do ronda Solidarności. Na czas prac zmieni się organizacja ruchu oraz trasy autobusów.

Roboty polegać będą na sfrezowaniu zniszczonej warstwy jezdni, ułożeniu nowej oraz regulacji wpustów ulicznych i studzienek kanalizacyjnych. Łącznie wymienionych zostanie ponad 9 tys. metrów kwadratowych nawierzchni.

W związku z remontem wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy od ul. Lechickiej do Alei Solidarności. Wyjeżdżający z osiedli Kosmonautów i Wichrowe Wzgórze na ul. Murawa będą mogli jechać w stronę ronda Solidarności lub poruszać się wyznaczonymi objazdami przez osiedla.

Prace podzielone będą na osiem etapów. W pierwszym, który rozpocznie się w najbliższy poniedziałek (3 października), frezowana będzie nawierzchnia ulicy na długości około 200 metrów w rejonie skrzyżowania z ul. Lechicką (pas ruchu w stronę ronda). W związku z tym nie będzie możliwy wyjazd w stronę ul. Lechickiej. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Lechicką do ul. Armeńskiej obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy, a na dalszym odcinku dwukierunkowy.

W kolejnym etapie wykonawca będzie frezował pas ruchu w stronę ul. Lechickiej na tym samym, 200-metrowym odcinku. Wraz z postępem prac drogowcy będą przesuwać się w stronę Alei Solidarności.

Objazdy zostały wytyczone ulicami: Serbską, Naramowicką i Lechicką.

Zmiany kursowania autobusów

W związku z remontem od 3 października zmienionymi trasami pojadą autobusy linii nr 169, 171, 178, 182, 185 oraz 218 (wytłuszczonym drukiem zaznaczono zmienione fragmenty tras):

Linia nr 169 OS. KOPERNIKA -... - Słowiańska - Murawa - Serbska - Naramowicka - al. Praw Kobiet - Łużycka -... - OS. SOBIESKIEGO

Linia nr 171 OS. DĘBINA -... - Aleje Solidarności - Połabska - Lechicka - Murawa - OS. WICHROWE WZGÓRZE

Linia nr 178 SZARYCH SZEREGÓW -... - Aleje Solidarności - Serbska - Naramowicka - Lechicka -... - RONDO ŚRÓDKA

Linia nr 182 GÓRCZYN PKM -... - Murawa - Serbska - Naramowicka - Lechicka - Murawa - OS. WICHROWE WZGÓRZE

Linia nr 185 RONDO ŚRÓDKA -... - Serbska - Naramowicka - Lechicka -... - OS. SOBIESKIEGO

Linia nr 218 FRANOWO -... - Słowiańska - Murawa - Serbska - Naramowicka - al. Praw Kobiet -... - OS. SOBIESKIEGO

Na wszystkich powyższych liniach autobusy w kierunku przeciwnym będą kursować bez zmian, stałymi trasami.

Planowane zakończenie prac to 15 listopada. Kierowcy, piesi i rowerzyści powinni zwracać uwagę na aktualne oznakowanie.

ZDM, ZTM