Odprawa PSP we Wrześni - przygotowania do aplikacji dla punktów schronienia

Kadra kierownicza Państwowej Straży Pożarnej zebrała się w siedzibie Komendy Powiatowej PSP we Wrześni. Wielkopolski Komendant Wojewódzki otrzymał meldunek i omówił kierunki działań przed końcem roku służbowego.
W siedzibie Komendy Powiatowej PSP we Wrześni odbyła się odprawa kadry kierowniczej PSP województwa wielkopolskiego. Zastępca komendanta wojewódzkiego st. bryg. Tomasz Wiśniewski złożył meldunek Wielkopolskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP st. bryg. Jackowi Strużyńskiemu.
Spotkanie miało na celu analizę realizacji zadań PSP w powiatach województwa oraz przygotowanie do podsumowania mijającego roku służbowego. Omówiono stan wdrożenia zadań realizowanych w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej oraz efekty działań na poziomie lokalnym.
Na odprawie poruszono kwestie funkcjonowania jednostek organizacyjnych PSP oraz realizacji zadań operacyjnych, szkoleniowych i logistycznych. Dyskutowano także o sprawach finansowych i kadrowych oraz o sprawdzeniach obiektów wskazywanych przez samorządy i administrację na obiekty zbiorowej ochrony.
Komendant wojewódzki przekazał kadrze informacje z odprawy przeprowadzonej na szczeblu krajowym z Komendantem Głównym PSP. Określono kierunki działania w najbliższym czasie i plany pracy na kolejne miesiące.
W trakcie spotkania szczególną uwagę poświęcono analizie dotychczasowych działań jednostek oraz przygotowywanej aplikacji dla mieszkańców - aplikacji dla społeczności z punktami schronienia. Temat miał charakter praktyczny i był omawiany pod kątem wdrożenia na poziomie powiatów.
Odprawa była też okazją do wymiany doświadczeń między komendantami miejskimi i powiatowymi oraz do wypracowania wspólnych wniosków operacyjnych przed zakończeniem roku służbowego. Wielkopolski Komendant Wojewódzki przekazał życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku dla funkcjonariuszy PSP, pracowników komend oraz środowiska strażaków ochotników.
na podstawie: Straż Pożarna w Poznaniu.
Ostatnie Artykuły

Jam Session Pana Gara świętuje dziewięć lat i nadal przyciąga wtorkami

Hamlet po sekcji zwłok zamienia tragedię w mroczny spektakl z czarnym humorem

Ptaki, origami i quiz z nagrodami czekają w Collegium Cieszkowskich

W Teatrze Nowym czarna komedia o brydżu, prochach i przyjaźni, która wymyka się spod kontroli

Aquanet i terytorialsi szykują plan na awarie wody i ścieków

Na Piątkowskiej rusza zwężenie, a 190 i 191 pojadą objazdami

Srebrny Fyrtel w maju stawia na ruch, rozmowy i warsztaty bez tabu

Prace na Matejki zamkną przejazd w jedną stronę i zmienią trasę autobusu 164

Brąz i pełne trybuny w Zaniemyślu – Radzevia Radzewo zrobiła wrażenie w finale

Dogrywka wyłoniła najlepszych młodych strażaków w powiecie poznańskim

Next Fest rozlał się po centrum Poznania i znów pokazał, jak gra miasto

Na kilku poznańskich ulicach ruszają poprawki nawierzchni i zwężenia

Olędrzy, fotografie i pamięć, która wróciła w Dworze Skrzynki

