XVI edycja imprezy odbędzie się od 12 do 15 sierpnia na placu Kolegiackim. Na gości czekać będą: Jarmark Dobrego Smaku, koncerty, wydarzenia gastronomiczne - w tym charytatywna Biesiada Ukraińska - oraz Festiwal Polskich Alkoholi Rzemieślniczych. Odbędzie się także konkurs "Polska Nalewka Roku".

Wśród wystawców Jarmarku Dobrego Smaku znajdą się zarówno producenci regionalnych przysmaków z Polski, jak i cała grupa międzynarodowych gastronomów. O podniebienia gości konkurować będzie m.in. oscypek i poznańska kaczka z litewskimi wędlinami, węgierskim langoszem czy turecką baklawą. 

Sobotnie i niedzielne popołudnie umilą odwiedzającym jazzowe nuty i przeboje muzyki rozrywkowej w autorskich aranżacjach. Na scenie pojawi się kwartet "Yes Chef! Band!" w składzie: Julia Rassek, Tomasz Rassek, Kasia Schmidt-Przeździecka, Krzysztof Szymanderski.

Nie mogło zabraknąć tradycyjnego konkursu na najlepszą polską nalewkę. Twórcy domowych trunków z całego kraju przesłali swoje wiśniówki, pigwówki czy orzechówki. Wielu z nich przyjedzie także do Poznania osobiście. Zdobywca tytułu autora Polskiej Nalewki Roku 2022 zostanie ogłoszony w sobotę, 13 sierpnia, przez profesjonalne jury. 

Na poniedziałek, 15 sierpnia, zaplanowano Biesiadę Ukraińską. Poczęstunek wspaniałymi daniami kuchni naszego wschodniego sąsiada rozpocznie się w samo południe. Skosztować będzie można prawdziwego ukraińskiego barszczu i autentycznych wareników z ziemniaczano-cebulowym farszem. Oba dania dostępne będą w wersjach wegetariańskiej i wegańskiej. Przygotowanych zostanie ok. 800 porcji do nieodpłatnej degustacji. Organizatorzy zachęcają jednak do wsparcia finansowego zbiórki na rzecz opuszczonych dzieci i rodzin zastępczych w Ukrainie. Kwestę podczas biesiady poprowadzi Fundacja Warto Razem.

W tym roku, ze względu na rewitalizację Starego Rynku, wydarzenie odbędzie się tuż obok serca Poznania, na placu Kolegiackim. Tegoroczna odsłona została nazwana "edycją lajt" ze względu na ograniczoną przestrzeń, a co za tym idzie, mniejszą liczbę wystawców. Mimo to organizatorzy zapewniają, że każdy znajdzie smakołyk dla siebie. 

Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku we współpracy z Estradą Poznańską. 

Pełen program oraz informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie organizatora.

PD