Lampki LED - dlaczego warto się na nie zdecydować?Nie trzeba być specjalistą z zakresu elektryki, aby móc stwierdzić, ze oświetlenie LED cieszy się coraz większą popularnością. Jest to jednak w zupełności naturalne, jeśli zrozumiemy, jak wiele zalet niesie ze sobą takie rozwiązanie. Czy lampki LED umożliwiają oszczędzanie energii? Czy oświetlenie LED to gwarancja długiej żywotności? Czy LEDy się nagrzewają? Jakie pozostałe aspekty sprawiają, że LEDy są popularne? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Czy lampki LED umożliwiają oszczędzanie energii?

Część osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że LEDy w Poznaniu to gwarancja oszczędności energii. Na podstawie badań i eksperymentów wywnioskowano, że oświetlenie LED jest w stanie zużyć od 80% do 90% mniej energii aniżeli klasyczne żarówki, które niegdyś były powszechne. Co prawda ich cena jest nieco wyższa, jednakże nadal są gwarancją ponadprzeciętnej oszczędności energii. Kwota ta zwraca się zatem stosunkowo szybko na rachunkach za prąd. Dodatkowo wyróżniają się dłuższą żywotnością, co oznacza, ze możemy zyskać jeszcze więcej. 

Czy oświetlenie LED to gwarancja długiej żywotności?

LEDy w Poznaniu to również dłuższa żywotność. Szacuje się, że lampki te są w stanie działać nawet 50 000 godzin. Zakładając, że światło uruchomione jest około 8 godzin dziennie, natomiast LED ma żywotność 30 000 godzin, to będzie ona działać prawidłowo nawet przez 10 lat. Zwykłe żarówki są w stanie działać jedynie przez 1 000 godzin, natomiast żarówki halogenowe- 2 000 godzin.

Czy LEDy się nagrzewają?

Z pewnością wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że tradycyjne żarówki nagrzewają się stosunkowo szybko. Każdorazowo powinniśmy zwracać uwagę na to, aby nie dotykać takiego elementu, bowiem istnieje duże prawdopodobieństwo poparzenia się. Tradycyjne egzemplarze szybko stają się gorące, czego konsekwencją jest możliwość powodowania pożarów czy też tworzenie ciemnych plam. Posiadając LEDy w Poznaniu nie musimy obawiać się takich przykrych incydentów- nagrzewają się jedynie w niewielkim stopniu. 

Jakie pozostałe aspekty sprawiają, że LEDy są popularne?

LEDy w Poznaniu są dostępne w różnorodnej kolorystyce i temperaturze barwy- tego typu parametry mogą być dostosowane do indywidualnych preferencji. Dodatkowo mamy do czynienia z przyjaznością dla środowiska, co jest jak najbardziej pożądanym zjawiskiem. Co ciekawe, oświetlenie LED nie ma żadnego czasu nagrzewania, a to jest gwarancją komfortu użytkowania.