Do 30 maja trwa zbiórka zabawek edukacyjnych i gier - dary można przynosić do Centrum Inicjatyw Senioralnych. Zgromadzone przedmioty zostaną włożone do plecaków uszytych przez poznańskich seniorów i rozdane młodym obywatelom Ukrainy z okazji Dnia Dziecka. 

"Plecaki pełne radości" - to nazwa akcji, w ramach której seniorki i seniorzy z Poznania stworzą dla dzieci z Ukrainy kolorowe torby. Zbiórka zabawek edukacyjnych i gier, którymi zostaną wypełnione plecaki potrwa do 30 maja. Może w niej wziąć udział każdy, nie tylko seniorzy.

Jej organizatorem jest Caritas Poznań, a dary można przynosić do Centrum Inicjatyw Senioralnych (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00). Potrzebne są np. paletki i lotki do badmintona, gry karciane, planszówki, piłki plażowe - przedmioty, które zmieszczą się w plecaku. Ważne, aby były nieużywane.

Upominki zostaną przekazane 1 czerwca dzieciom z Ukrainy, które przebywają w prowadzonym przez Caritas punkcie przy ul. Pamiątkowej w Poznaniu. 

Same plecaki będą przygotowywane na warsztatach, które odbędą się 25 maja (środa), godz. 10.00-13.00 w siedzibie Centrum Inicjatyw Senioralnych przy ul. Mielżyńskiego 24. Obowiązują zapisy - seniorki i seniorzy zainteresowani udziałem w zajęciach mogą kontaktować się z centrum pod numerem tel. 61 847 21 11. Torby pomogą uszyć uczennice i uczniowie klasy krawieckiej Zespołu Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu.

AW