W sobotę, 21 maja o godz. 17:30, odbędzie się ostatni w tym sezonie mecz Lecha Poznań, podczas którego wręczone zostaną medale i puchar za zdobycie mistrzostwa Polski. Najlepiej na stadion dojechać komunikacją miejską, która będzie wzmocniona zarówno przed spotkaniem, jak i po nim. Feta kibiców z piłkarzami odbędzie się na placu Marka, na terenie MTP.

Stadion przy ul. Bułgarskiej będzie prawdopodobnie zapełniony do ostatniego krzesełka, bowiem jak najwięcej kibiców będzie chciało świętować zdobycie pierwszego tytułu mistrzowskiego od 2015 roku. Po meczu na murawie odbędzie się ceremonia wręczenia złotych medali, pucharu, a także pożegnanie piłkarzy, którzy kończą swoją przygodę z Lechem. 

O godzinie 21:30 spod stadionu ruszy piętrowy "londyński" autobus. Na jego górnym pokładzie staną piłkarze, sztab i władze klubu. Pierwszy przystanek i spotkanie z kibicami planowane jest o 21:35 przy stadionowej lokomotywie. Około godz. 22 autobus rozpocznie przejazd z ul. Bułgarskiej, przez ul. Grunwaldzką, by dojechać na docelowe miejsce fety ok. 22:30. 

Na placu Marka odbędzie się kulminacyjny moment fety, czyli spotkanie z kibicami, którzy będą mogli dostać się na teren MTP wcześniej od strony ulicy Bukowskiej wejściami numer 6 i 7- pozostałe będą zamknięte. Na terenie targów nie będą czynne żadne stoiska gastronomiczne, a pojemność przygotowanej tam strefy jest ograniczona. 

Wzmocnienie komunikacji

W związku ze spodziewaną dużą frekwencją na meczu, najlepiej dojechać na stadion komunikacją miejską. Ta zostanie wzmocniona przed spotkaniem i po nim. 

Przed meczem

Do przystanku Stadion Miejski dojeżdżać będą dodatkowe tramwaje:

 • linii nr 1 o: 15:21, 15:37, 15:44 i 16:01 z Franowa, 
 • linii nr 6 o: 15:21, 15:37, 15:45 i 16:01 z Kórnickiej, 
 • linii nr 15 o: 15:28, 15:44, 15:50 i 16:08 z os. Sobieskiego. 

Po meczu

Ruch tramwajowy przy stadionie utrzymany będzie jak najdłużej. Na czas przejścia kibiców i przejazdu piłkarzy od godz. 20:30 nastąpi sukcesywne wycofywanie tramwajów z Grunwaldu oraz zmiany tras autobusów w pobliżu Stadionu Miejskiego. Ze względów bezpieczeństwa wyłączona może zostać sieć trakcyjna na odcinku od pętli Junikowo do ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz od ronda do ul. Roosevelta. Ruch tramwajów od Junikowa ma zostać wznowiony po przejściu kibiców i przejeździe autobusu z piłkarzami, natomiast między rondem Jana Nowaka-Jeziorańskiego a ul. Roosevelta - po zakończeniu fety. 

Linie jadące przez ul. Grunwaldzką oraz przecinające tę ulicę zmienią swoje trasy, bądź zostaną zawieszone. Szczegóły dostępne są na stronie MPK i ZTM

Informacje na bieżąco można również śledzić w komunikatach w aplikacji MyMPK. 

Organizacja ruchu 

W okolicach Stadionu Miejskiego wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu  w godzinach od 13:00 do 22:00.

W etapie pierwszym, przed rozpoczęciem meczu (do godz. 17:30) i w jego trakcie, wyłączone z ruchu będą:

 • ul. Wałbrzyska na odcinku od ul. Strzegomskiej do ul. Ptasiej,
 • ul. Ptasia na odcinku od parkingu "POL-HOL" do ul. Wałbrzyskiej oraz ul. Węgorka,
 • ul. Świerzawska od strony ul. Bułgarskiej oraz od strony ul. Marcelińskiej na odcinku za wjazdem na osiedle,
 • pas do skrętu w lewo z ul. Grunwaldzkiej (od centrum) w ul. Jugosłowiańską.

W etapie drugim, pod koniec meczu i na czas rozejścia się kibiców, wyłączone z ruchu będą:

 • dwa pasy do skrętu w lewo z ul. Grunwaldzkiej (od strony Junikowa) w ul. Bułgarską,
 • ul. Bułgarska na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do Marcelińskiej (w obu kierunkach),
 • ul. Grunwaldzka na odcinku od ul. Grochowskiej do ul. Bułgarskiej oraz od ul. Jawornickiej do ul. Jugosłowiańskiej,
 • ul. Jugosłowiańska na odcinku od ul. Taczanowskiego do ul. Grunwaldzkiej,
 • wjazdy w ul. Grunwaldzką z ulic: Conrada Drzewieckiego, Marszałkowskiej, Cześnikowskiej, Bolkowickiej i Babimojskiej.

Ponadto obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się na ul. Ptasiej i Wałbrzyskiej oraz zakaz wjazdu w zatokę na ul. Jugosłowiańskiej przy ul. Grunwaldzkiej.

Podczas planowanego od godz. 21:30 przejazdu zawodników i przejścia kibiców ze stadionu na teren MTP spodziewane są zamknięcia ruchu na ul. Bułgarskiej w rejonie stadionu oraz w ciągu ul. Grunwaldzkiej od ul. Bułgarskiej do bram nr 6 i 7 na teren MTP od strony ul. Bukowskiej.

Na wniosek policji możliwe są inne dynamiczne zmiany w organizacji ruchu w rejonie stadionu, ul. Grunwaldzkiej i MTP.

RB, MIR, MPK, ZTM