Co na okno zamiast firan?

Rolety rzymskie od dawna mają wielu wielbicieli w Poznaniu. Te nowoczesne osłony przeciwsłoneczne mają wielu zwolenników nie tylko wśród mieszkańców ceniących nowoczesne rozwiązania ale również wśród architektów wnętrz.  Zaletą rolet rzymskich Anwis jest duży wybór materiałów. W ofercie mamy do wyboru 200 rodzajów tkanin. Są wśród nich:

  • materiały eko - pozyskane z recyklingu

  • cienkie, woalowe materiały firankowe

  • grube, mięsiste materiały zasłonowe

  • materiały welwetowe - lubiane przez właścicieli hoteli i restauracji

W Poznaniu jest kilku Doradców Modnie w Oknie, którzy są specjalistami w doradzaniu, pomiarze i montowaniu osłon przeciwsłonecznych Anwis w tym rolet rzymskich. Więcej o roletach rzymskich i realizacji w Poznaniu dowiesz się tutaj.

Rolety rzymskie zamiast firan

Rolety rzymskie pełnią funkcję nowoczesnej firany. Wyprodukowane są z materiałów o najwyższej jakości. Mogą to być materiały transparentne, które przepuszczają dużą ilość światła. Świetnie one się komponują z klasycznymi zasłonami. Materiały mogą być też bardziej zaciemniające wręcz nieprzepuszczające światła. Wówczas pełnią one bardziej role zasłon niż firan. Wszystko zależy od pożądanej funkcjonalności, siły nasłonecznienia pomieszczenia i gustu. 

Rolety rzymskie to nowoczesna osłona przeciwsłoneczna. Montaż rolet rzymskich sprawia że wnętrze zyskuje niepowtarzalnego klimatu i przytulności. Jednocześnie wnętrze staje się dużo bardziej komfortowe dla domowników. Roleta przy zwijaniu układa się w efektowne fałdy, które stają się dodatkową dekoracja dla okna.  Miłośnicy dobrego designu coraz częściej rezygnują z typowych osłon na okno  na rzecz rolety rzymskiej. Roleta rzymska coraz częściej jest wykorzystywana w aranżacjach stylu glamour, skandynawskich czy industrialnym.

Rodzaje rolet rzymskich

Na rynku jest wiele rodzajów rolet rzymskich. Głównie różnią się one sposobem montażu. Niektóre z nich przystosowane są do montażu na ramie okiennej inne we wnęce okiennej, a jeszcze inne w świetle szyby.

Wyróżniamy następujące rolety rzymskie:

  • Roleta rzymska na łańcuszek - najbardziej popularna roleta rzymska. Sterowana jest łańcuszkiem z PCV lub łańcuszkiem metalowym. Montaż rolety rzymskiej odbywa się do sufitu lub ściany. Cenę rolety rzymskiej po podaniu orientacyjnych wymiarów poznasz tutaj.

  • Roleta rzymska dwukierunkowa - tkanina rolety rzymskiej umieszczona jest między dwiema ruchomymi listwami. Sterowanie roletą odbywa się za pomocą dwóch uchwytów umocowanych w listwach. Roletę można ustawić na dowolnej wysokości i przesłonić wybrany fragment okna. Tego typu roletę montujemy na wnękę okna lub w świetle szyby. Orientacyjną cenę rolety rzymskiej dwukierunkowej poznasz tutaj.

  • Roleta rzymska jednokierunkowa - zasłony podobne do rolet rzymskich dwukierunkowych. Są one jednak zamontowane na stałe górną listwą.

  • Rolety rzymskie elektryczne - sterowane na pilota lub przy pomocy włącznika

Czy rolety rzymskie można prać?

Tak. Rolety rzymskie to jedna z niewielu osłon naokiennych, które można prać w pralce. Wystarczy zdemontować tkaninę z listwy i plastikowych fiszbin, a następnie włożyć do prali. najlepiej będzie ustawić na program dla tkanin delikatnych. Pozostałe elementy rolety należy czyścić wilgotną szmatką. Z racji możliwości prania tych rolet, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tego typu rolety zdobiły nasze okna w kuchni, gdzie materiał jest narażony na większe zabrudzenia.

Plisy czy rolety rzymskie?

Najczęściej pojawiające się pytanie od naszych klientów to: "Które rolety lepsze - plisy czy rolety rzymskie? Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od rezultatu jaki chcemy osiągnąć, od gustu, wielkości okna itp.  Rolety plisowane to z pewnością najmniej zajmująca miejsca po zsunięciu osłona dostępna na rynku. Jeżeli masz małe okno, a światło w Twoim pomieszczeniu odgrywa dużą rolę, roleta plisowana będzie dobrym wyborem. Plisy mają dużo większy wybór w kolorystyce i rodzajach materiałów. Oprócz klasycznych tkanin plisowanych, w swojej ofercie posiadamy też materiały o przekroju plastra miodu. Najłatwiej dopasować do wnętrza odpowiedni kolor materiału zamawiając darmowe próbki tutaj.  Inne rodzaje żaluzji i rolet poznasz w serwisie Modnie w Oknie  i na blogu www.ideawnetrz.pl

Jak wymierzyć rolety?

Różnie. Wszystko zależy od rodzaju rolety na jaką się zdecydujemy. Czy będzie ona zamontowana w świetle szyby czy na ramie okna a może na wnęce okiennej. Do obliczenia orientacyjnej wyceny w kalkulatorze, którego link podaliśmy wyżej należy podać szerokość i wysokość całkowitą.

Montaż rolet rzymskich. Gdzie najlepiej się sprawdzą?

Rolety rzymskie sprawdzą się niemal w każdym pomieszczeniu. Dopasowanie do stylu wnętrza może się okazać dosyć łatwe ze względu na mnogość kolorów materiałów rolet rzymskich i ich różnorodność pod względem funkcjonalności. Łatwość czyszczenia rolet pozwala na montaż zasłon nie tylko w salonach i sypialni ale również nadaje się do łazienki i kuchni. Coraz częściej atrakcyjne fałdy rolet rzymskich możemy zaobserwować w hotelach i restauracjach.

Jak zamówić roletę rzymską?

Najlepiej zwrócić się do nas - Modnie w Oknie - Anwis. O roletach wiemy prawie wszystko. Współpracujemy z doradcami na terenie całego kraju. W zależności od lokalizacji, możesz wybrać swojego fachowca. Wcześniej skorzystaj z naszego kalkulatora, dzięki któremu poznasz kolory produktów i cenę. Wszystkie produkty Anwis mają 36 miesięczny okres gwarancji.