Zarząd Zieleni Miejskiej wspólnie z Radą Osiedla św. Łazarz, Zakładem Lasów Poznańskich  i Koalicją Zazieleń Poznań wyznaczy miejsca, w których da drugie życie drzewom. W spotkaniu mogą wziąć udział wszyscy chętni poznaniacy. Próchnowisko pojawi się na początek w parku Kasprowicza. 

Ekologiczno-edukacyjny spacer po parku Kasprowicza odbędzie się w poniedziałek, 31 stycznia. Początek zaplanowano na godz. 12.15 (pomiędzy placem zabaw a siłownią, od strony hali Arena).

Uczestnicy spotkania będą rozmawiać o martwych drzewach, które należy usunąć z parku oraz nowych nasadzeniach. Przede wszystkim jednak wyznaczą miejsca, w których ułożone zostanie ścięte, martwe drewno, by stworzyć tzw. próchnowiska. 

Martwe drewno stanowi bogactwo nisz ekologicznych i mikrosiedlisk. W pozostawionej do naturalnego rozkładu kłodzie tworzy się unikalny mikroklimat, z własną temperaturą, strefą cienia, nasłonecznienia i wilgoci. Nawet niewielki wałek murszejącego drewna staje się skomplikowaną przestrzenią, w której toczy się "życie".

ZZM/ AJ